Berlīnē pirmdien Ziemassvētku tirdziņā notikušajā uzbrukumā bojā gājušo skaits pieaudzis līdz vismaz 12, bet vēl 48 cilvēki ievainoti paziņojusi policija. Kravas automašīna, kas ietriecās pārpildītā tirdziņā pilsētas rietumos, tīši stūrēta virsū cilvēkiem, tā paziņojusi Vācijas policija. Policija notikušo vērtē kā uzbrukumu.

Jau vēstīts, ka pirmdienas vakarā Berlīnē kravas automašīna ietriekusies cilvēku pūlī Ziemassvētku tirdziņā. Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs norādījis, ka ir daudzi iemesli uzskatīt notikušo par uzbrukumu.

Informācijas avots drošības dienestos atklāja aģentūrai DPA, ka

pēc notikušā aizturētais vīrietis, domājams, februārī Vācijā kā patvēruma meklētājs ieradies no Afganistānas vai Pakistānas.

Pirms tam Berlīnes policija paziņoja, ka nav pazīmju par «bīstamu situāciju» pilsētā.

Uzbrukumā izmantotās kravas automašīnas īpašnieks, kurš ir Polijas pilsonis, apstiprinājis, ka transportlīdzekļa šoferis ir pazudis. «Es no viņa neesmu saņēmis ziņu kopš šīs pēcpusdienas,» atklāja kravas automašīnas īpašnieks Ariels Zuravskis.

Kravas mašīnā tika atrasts miris viens cilvēks. Noskaidrots, ka tas bijis Polijas pilsonis un nav atradies pie stūres,

atklāja policija. Iepriekš policija ziņoja, ka viens aizdomās turamais ir aizturēts.

«Mēs izmeklējam, vai notikušais ir terorakts, bet vēl nezinām, kas par to ir atbildīgs,» norādīja policijas pārstāvis.

Policija vietnē «Twitter» informēja, ka netālu no notikuma vietas uz ielas pārbauda «aizdomīgu objektu». Vēlāk policija pavēstīja, ka tas bijis guļammaiss.

Notikuma vietā redzami vairāki sagrauti tirdziņa stendi un ieradies liels skaits policijas automašīnu un ar automātiem bruņoti policisti.

Vācijas kanclere Angela Merkele sēro par bojāgājušajiem, paziņoja viņas preses pārstāvis.

Savukārt Berlīnes policija ieteikusi pilsētas iedzīvotājiem «palikt mājās».
Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO