Uzbrucējs, kurš ar Polijas pilsonim nozagtu 25 tonnas smagu kravas automašīnu iebrauca pūlī Ziemassvētku tirdziņā Berlīnē, ir 23 gadus vecs patvēruma meklētājs no Pakistānas, vēsta avoti drošības iestādēs.

Vācijā jaunais vīrietis ieradies tikai «pirms dažiem mēnešiem».

Avoti Vācijas drošības iestādēs uzskata, ka vīrietis, kurš tiek identificēts kā «Naveds B», valstī ieradies aizvadītajā gadu mijā. Tiek uzskatīts, ka viņš kā patvēruma meklētājs reģistrējies ar pieņemtu vārdu. Viņa identificēšanu apgrūtina tas, ka viņš izmantojis vairākus identifikācijas dokumentus.

Uzbrucējs jau pirms pirmdienas terorakta bija nonācis policijas redzeslokā saistībā ar nelieliem likumpārkāpumiem un vairākkārt arestēts. Ir informācija, ka jūlijā viņš arestēts par seksuāla rakstura uzbrukumu, pie tam saistībā ar likpārkāpumiem jau bija nonācis arī Interpola datubāzē.

Kravas auto, kura kravas nodalījumā bija tērauda konstrukcijas, sagāza vairākas tirgus būdiņas un nešķirojot brauca virsū visiem ceļā esošajiem.

Pēc uzbrukuma vīrietis izlēca no auto un metās bēgt. Viņu izdevās aizturēt, pateicoties kādam drosmīgam aculieciniekam, kurš uzbrucējam sekoja un ar telefona palīdzību nemitīgi informēja policiju par savu atrašanās vietu.

Vācijas policija apstiprinājusi, ka poļu kravas auto šoferis - tālbraucējs atrasts automašīnā ar šautām brūcēm. Pēc visa spriežot, viņš pirms terorakta nogalināts un automašīna nolaupīta.

Pirms terorakta patvēruma meklētājs uzturējies bēgļu nometnē Berlīnes Tempelhofas lidostas tuvumā. Pēc terorakta specvienības tur šonakt īstenojušas reidu.

Berlīnē otrdien pastiprināti drošības pasākumi. Ziemassvētku tirdziņu apkārtnē patrulē bruņoti policisti, un paši tirdziņi apjozti ar metāla barjerām.

Eksperti norāda, ka notikušais uzskatāms par vēl vienu triecienu Vācijas kancleres Angeles Merkeles bēgļu politikai. Merkele paziņojusi, ka nākamgad atkārtoti kandidēs uz kancleres amatu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO