Ilustratīvs attēls.

FOTO: Reuters/ScanPix

Taizemes ziemeļos svētdien sākusies applūdušā pazemes alā trīs nedēļas iesprostoto 12 zēnu un viņu futbola trenera glābšanas operācija, paziņojis Čiangrajas provinces gubernatora pienākumu izpildītājs Narongsaks Osatanakorns.

Viņš sacīja žurnālistiem, ka operācijā piedalās 13 ārzemju un pieci taizemiešu ūdenslīdēji. Katram zēnam, kuru pavadīs divi ūdenslīdēji, būs ar elpošanas aparātu jāienirst ūdenī un peldus jāizkļūst no alas.

Glābšanas operācija var ilgt divas līdz četras dienas.

Operāciju nolemts sākt, jo meteorologu prognozes liecina, ka drīzumā ir gaidāmas jaunas lietusgāzes, kas var izraisīt kritisku ūdens līmeņa celšanos applūdušajā alā.

11 līdz 16 gadus vecie zēni un viņu 25 gadus vecais treneris ir iesprostoti pazemē kopš 23.jūnija, kad devās ekskursijā uz alu pie Mēsāi. Tobrīd ala bija sausa, taču sākās stipras lietusgāzes, kas applūdināja ieeju alā.

Taču viņiem izdevās patverties gaisa kabatā aptuveni četrus kilometrus no ieejas. Tur viņus desmit dienas vēlāk atrada britu ūdenslīdēji.

Taizemiešu un ārzemju ūdenslīdēji ir piegādājušas iesprostotajiem ūdeni, pārtiku, skābekli un snieguši medicīnisko palīdzību. Taču pastāv bažas par skābekļa līmeni alā, lai gan glābējiem izdevies ierīkot cauruli, pa kuru piegādāt svaigu gaisu.

Taizemes jūras spēku ūdenslīdējs ir gājis bojā, piegādājot skābekļa balonus.

Ceļš līdz iesprostotajiem pieredzējušam ūdenslīdējam aizņem sešas stundas. Turklāt ceļā vietām ir spēcīgas straumes, šauras ejas un nulles redzamība.

Pēdējās dienās ūdens nosūknēts tik daudz, cik iespējams.

Glābēji ir mācījuši zēniem nirt.

Sākotnēji amatpersonas apsvēra, vai zēni varētu nogaidīt alā līdz lietus sezonas beigām, kas nozīmē, ka viņiem un viņu trenerim nāktos pavadīt pazemē vairākus mēnešus. Taču skābekļa līmeņa samazināšanās lika atteikties no šī plāna.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO