Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā katru trešdienu plkst. 22.30 tika demonstrēts neatkarīgā producenta SIA «Zebra TV» raidījums «Zebra». Taču, tā kā 11. janvāra raidījumā izvietota apmaksāta Rīgas domes reklāma, Latvijas Televīzijā pieņemts lēmums pārtraukt raidījuma demonstrēšanu, TVNET pavēstīja televīzijas komunikācijas direktore Dace Jansone.

(ziņā papildināta ar Timrota komentāru)

Šā gada 11. janvārī Latvijas Televīzija konstatējusi, ka raidījumā «Zebra» ir izvietota Rīgas domes apmaksāta informācija (ko paredz iepirkuma līgums starp Rīgas domi un «Zebra TV»), līdz ar ko ir pārkāpts starp VSIA «Latvijas Televīzija» un neatkarīgo producentu SIA «Zebra TV» šā gada 28.jūnijā noslēgtais Raidījuma raidtiesību licences līgums.

Līgums nosaka: «Producentam nav tiesību prasīt un saņemt no fiziskām vai juridiskām personām samaksu par piedalīšanos raidījumā. Producents nepieļauj raidījumā slēptās reklāmas izvietošanu un izvairās raidījumā iekļaut tādu personu, preču vai pakalpojumu, preču ražotāju vai pakalpojumu sniedzēju vārda, firmas zīmes vai darbības attēlojumu, kas varētu maldināt auditoriju. Visa apmaksātā informācija uzskatāma par reklāmu.»

Ņemot vērā augstāk minēto, «Latvijas Televīzija» ir pieņēmusi lēmumu izbeigt sadarbību ar SIA «Zebra TV» un pārtraukt raidījuma demonstrēšanu.

Tikmēr raidījuma vadītājs Pauls Timrots uzskata, ka televīzija ir pieņēmusi sasteigtu lēmumu. Viņš aģentūrai LETA sacīja - ņemot vērā, ka iepriekš nav bijuši konflikti un kļūdas sadarbībā ar LTV, par šādu pārkāpumu būtu jāsoda, nevis jāpārtrauc demonstrēt raidījumu. «Jebkurā līgumā ir paredzēts sods, atruna par pārkāpumiem. Šeit, visdrīzāk, mazliet ir pāršauts pār strīpu. Noteikti var meklēt risinājumu. Iepriekš tā nekad nav bijis, līdz ar to vienas kļūdas dēļ mest ārā raidījumu nešķiet korekts lēmums,» viņš teica.

Savukārt intervijā Latvijas Radio Timrots pastāstīja, ka raidījuma veidotāji paši nodarbojas ar finansējuma piesaistīšanu, jo sabiedriskais medijs nav piešķīris «nevienu santīmu raidījuma izgatavošanai». Līgumu ar Rīgas domi noslēdzis producents, kas ir arī montāžas režisors, un Timrots pieļāva, ka šis cilvēks varbūt līdz galam neizlasīja visus nepieciešamos papīrus.

«Mēs atzīstam: esam vainīgi, ka neesam pielikuši titrus raidījuma beigās [ar informāciju par Rīgas domes finansējumu]. Par to varam atbildēt. Ir noticis skarbs lēmums. Vai [tādēļ] uzreiz jāmet ārā raidījums?» vaicāja Timrots. Viņš arī uzsvēra – lai arī Rīgas dome raidījumam ir piešķīrusi finansējumu, raidījuma saturu neviens nav ietekmējis. Raidījuma saturu tā veidotāji izstrādājuši, vadoties pēc savas pārliecības, un, ja kādam tas nav paticis, bijusi nepieciešama diskusija.

Portālam TVNET Timrots norādīja, ka raidījuma veidotāji plāno tikties ar LTV pārstāvjiem un vienoties par jauniem sadarbības noteikumiem. «Lielajā plānā ietilpst tas, ka sabiedriskais medijs vismaz daļēji šo raidījumu finansiāli atbalsta un var kaut kādā veidā piedalīties tā veidošanā. Gribam ar viņiem tikties, izrunāt jaunus spēles noteikumus un piedāvāt, vismaz trešajā gadu desmitā, beidzot sākt šo raidījumu finansēt,» sacīja Timrots.

Raidījuma vadītājs arī pastāstīja - par to, ka raidījums vairs nav ēterā, uzzinājuši tikai no sabiedriskā medija interneta vietnes un līdz šim nekādu oficiālu informāciju nav saņēmuši. Tāpat «Zebras» veidotāji ir gatavi samaksāt arī sodu, kas pienākas par to, ka raidījuma titros nav ticis norādīts, ka atbalstītājs ir bijis Rīgas dome. Timrots pieļāva, ka sods būs lielāks nekā finansējums, ar kuru raidījumu atbalstījis Satiksmes departaments.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola aģentūrai LETA sacīja, ka sadarbības līgums ar «Zebru» beidzās pērn 10.decembrī un pašlaik departamentam nav neviena līguma ar medijiem. Līdz ar to arī pretrunīgu reakciju izsaukušais sižets, kad pie sniega tīrītāja stūres bija sēdies Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, bet pasažiera vietu ieņēma Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), neesot bijis apmaksāts. Satiksmes departamenta pārstāve arī piebilda, ka tajā nedēļā līdzīgi sižeti bija vairākās televīzijās.

Līguma ar «Zebru» cena esot bijusi 3999 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Sižetu tēmas bija saistītas ar Skanstes tramvaja līnijas izveidi un drošības jautājumiem, skaidroja Ahuna-Ozola.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams