Kaujās Ukrainas austrumos iepriekšējā diennaktī nogalināti trīs Ukrainas karavīri un 24 ievainoti, otrdien paziņojis valdības spēku militārās operācijas preses birojs.

(Pievienota 9.-10.rindkopa.)

Kaujās Ukrainas austrumos iepriekšējā diennaktī krituši trīs Ukrainas karavīri un 24 ievainoti, otrdien paziņojis valdības spēku militārās operācijas preses birojs.

Doņeckas kaujinieku propagandas kanāls ziņoja, ka nogalināti arī četri kaujinieki un elektrības pārrāvuma dēļ pazemē uz vairākām stundām iesprostoti vismaz 200 ogļrači.

Lai raktuvēs iedarbinātu liftus, pieslēgti rezerves ģeneratori, un ogļrači tiek pamazām izcelti virszemē.

Viens no Doņeckas kaujinieku vadoņiem Eduards Basurins Krievijas telekanālam «Rosija 24» sacīja, ka kaujinieki nav vainojumi pie apakšstacijas bojājumiem, kā rezultātā radās minētais elektrības padeves pārrāvums.

Basurns arī apgalvoja, ka kaujinieki nav vainojami pie apkures atslēgšanas Avdijivkā, kur notikušas lielākās apšaudes un nogalināti trīs Ukrainas armijas karavīri.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksandrs Turčinovs otrdien paziņoja, ka svētdien un pirmdien Avdijivkā krituši septiņi ukraiņu karavīri, bet vēl 35 ievainoti.

Cietuši arī mierīgie iedzīvotāji, bet precīzs skaits nav zināms.

Doņeckas kaujinieku propagandas kanāls ziņoja, ka aizvadītajā naktī nogalināti četri kaujinieki un septiņi ievainoti.

Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja, ka kauju pastiprināšanās Ukrainas austrumos ir Minskas vienošanās pārkāpums un ir nekavējoties jāpārtrauc.

«Intensīvās kaujas ap Avdijivku pēdējās dienās, ieskaitot smagās apšaudes ar aizliegtajiem ieročiem, kas novedis pie ievērojama upuru skaita, ir pamiera rupjš pārkāpums,» teikts ES ārlietu dienesta paziņojumā. «Mēs aicinām nekavējoties pārtraukt cīņas. Pilnīga ugunspārtraukšanas ievērošana ir svarīgs solis uz pilnu Minskas vienošanās izpildi, kas ir pamats konflikta mierīgai un noturīgai atrisināšanai.»

Jau vēstīts, ka pēdējās dienās situācija Donbasā ir saasinājusies, un Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirmdien bija spiests pārtraukt savu vizīti Vācijā.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs otrdien pārmeta Ukrainas valdībai konflikta saasināšanu.

Kremļa rīcībā ir uzticama informācija, kas liecina, ka Ukrainas brīvprātīgo bataljoni naktī šķērsojuši frontes līniju, lai atkarotu teritoriju, paziņoja Peskovs.

Viņš sacīja, ka šādas darbības grauj Minskas vienošanās mērķus un liecina par Kijevas nevēlēšanos ievērot šo vienošanos.

Avdijivkā tūkstošiem cilvēku jau vairākas dienas dzīvo bez elektrības. Lielākajā daļā pilsētas ir pārtraukta ūdens apgāde un nav apkures, bet gaisa temperatūra otrdienas rītā bijusi mīnus 18 grādi pēc Celsija.

Pilsētas slimnīcas ir pārpildītas ar ievainotiem karavīriem, no notikuma vietas ziņoja aģentūras AFP žurnālists.

Vietējā ūdens apgādes kompānija pirmdien paziņoja, ka apšaudīta Doņeckas ūdens filtrēšanas stacija, kas ir svarīgs tīrā ūdens avots abām konfliktējošajām pusēm. Rezervuārā, kas dod ūdeni stacijai, trāpījuši aptuveni desmit šāviņi. Tomēr, cik daudz tas ietekmējis ūdens piegādi klientiem, vēl nav zināms.

Ukrainas valdības kontrolēto Doņeckas reģiona apgabalu administrācijas vadītājs sociālajā tīklā «Facebook» norādīja, ka plānots evakuēt 12 000 iedzīvotāju no Avdijivkas.

Ukrainas Ārlietu ministrija otrdien lūgusi Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) padomi sasaukt ārkārtas sēdi, lai apspriestu situāciju Donbasā.

Kopš konflikta sākuma 2014.gadā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši vairāk nekā 9600 cilvēku, liecina ANO dati.

Ukrainas armija decembrī ar promaskaviskajiem teroristiem panāca vienošanos par ugunspārtraukšanu. Rezultātā sadursmes samazinājās, tomēr pēdējās dienās atkal vērojama vardarbības saasināšanās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO