Elīna Vaska

FOTO: publicitātes

Ceturtdienas vakarā Berlīnē ar zvaigžņotu sarkano paklāju atklāts 67. Berlīnes starptautiskais kinofestivāls. Starmešu gaismās kā pirmie izgāja Francijas filmas «Django» («Džango») veidotāji un aktieri - režisors Etjēns Komārs (Etienne Comar), un aktieri Reda Kateb, Beata Palya u.c.

Filma «Django» stāsta par džeza ģitāristu Džango Reinartu (Django Reinhardt). «Django» režisors ir Etjēns Komārs, kurš kļuvis slavens kā scenārists un producents, strādājot pie tādām filmām kā «Des hommes et des dieux» («Cilvēki un un dievi») un «Mon roi» («Mans karalis»). «Django» ir Komāra debija kinorežijā.

Filmas darbības centrā ir stāsts par Reinarta bēgšanu no nacistu okupētās Parīzes 1943. gadā.

«Pastāvīgās briesmas, bēgšana un nežēlība pret viņa ģimeni nespēja atturēt viņu no spēlēšanas,» sacīja festivāla direktors Dīters Kosliks.

Festivāla atklāšanas ceremoniju vadītāja aktrise Anke Engelke.

Festivāla atklāšanas ceremonijas vadītāja Anke Engelke

FOTO: Reuters/ScanPix

Nīderlandiešu režisora Paula Verhūvena vadītā žūrija festivāla galveno balvu «Zelta lāci» pasniegs 18. februārī.

Berlīnes festivāls, kas dibināts 1951. gadā, ir viens no pasaules prestižākajiem kinofestivāliem.

Verhūvens ceturtdien pauda cerību, ka redzēs daudzveidīgas un, cerams, pretrunīgi vērtējamas filmas, lai žūrijai tiešām būtu kaismīgas diskusijas.

Vācijas galvaspilsētā Latvijas filmu nozare pārstāvēta gan konkursa un tirgus skatēs, gan ar stendu filmu tirgū un Elīnas Vaskas dalību Eiropas jauno talantu izlasē «Shooting Stars».

Elīna Vaska

FOTO: publicitātes

Berlināles festivāla mērogs ir iespaidīgs – pagājušajā gadā tur nopirktas vairāk nekā 335 000 kinobiļetes un strādājuši vairāk nekā 20 000 kinoindustrijas profesionāļu no 122 valstīm, ieskaitot 3800 pasaules mediju žurnālistu. Latvija pagājušajā gadā triumfēja Berlināles konkursa skatē «Generation», saņemot «Kristāla lāci» par Renāra Vimbas spēlfilmu «Es esmu šeit», un šogad filmas zvaigzne Elīna Vaska atgriežas Berlinālē jaunā statusā – pēc Nacionālā Kino centra pieteikuma viņa izturējusi nopietnu konkurenci un iekļauta Eiropas desmit labāko jauno aktieru izlasē «European Shooting Stars».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO