Bojāgājušo skaits svētdien Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo pašnāvnieka sarīkotajā sprādzienā pieaudzis līdz 39, pirmdien pavēstīja glābšanas dienestu pārstāvji.

«39 cilvēki nogalināti un 27 ievainoti,» sacīja Mogadīšo ātrās palīdzības dienesta vadītājs Abdukadirs Abdurahmans Adems.

Atbildību par teroraktu neviens nav uzņēmies, bet pašnāvnieku sprādzienus Somālijā parasti organizē grupējuma «Shabaab» džihādisti, kas solījuši «niknu karu» pret jauno valdību.

Mīnētais auto svētdien tika detonēts līdzās tirgum, vairākiem tējas veikaliņiem un ēstuvēm, kur tai mirklī atradās daudz sīktirgotāju un pircēju.

Šajā vietā nav nedz valdības iestāžu, nedz militāru objektu vai citu tipisku terora uzbrukumu mērķu, tādēļ tiek pieļauts, ka sprādziens noticis pirms paredzētā laika.

Tuvumā atradušies arī vairāki drošības spēku karavīri, bet lielākā daļa upuru ir civiliedzīvotāji, tostarp sievietes un bērni.

Šis sprādziens ir nopietnākais terora uzbrukums galvaspilsētā, kopš 8.februārī Somālijas prezidenta amatā tika ievēlēts bijušais premjers Mohameds Abdullahi Farmadžo.

Farmadžo pēc ievēlēšanas uzsvēra, ka cīnīsies pret grupējumu «Shabaab» un korupciju, bet piebilda, ka viņam vajadzīgs laiks un sabiedrības atbalsts.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams