Kaut arī ugunspārtraukšanas režīms Donbasā kopumā netiek ievērots, kauju intensitāte reģionā ir samazinājusies, liecina Ukrainas armijas sniegtā informācija.

18.februārī Austrumukrainas situācijas normalizācijas trīspusējās kontaktgrupas ietvaros, kurā ietilpst arī Krievija, puses vienojās par pamieru. Nākamajā dienā šo lēmumu atbalstīja Francijas, Vācijas, Ukrainas un Krievijas ārlietu ministrs.

Pamieram vajadzēja stāties spēkā 20.februārī, tomēr joprojām tiek saņemtas ziņas par kaujām Ukrainas austrumos.

Atbilstoši līgumam abām pusēm bija jāsāk smagā bruņojuma atvilkšana no piefrontes zonas, bet arī tā vēl nav sākusies.

Līdz plkst.18 fiksēti 40 gadījumi, kad Krievijas atbalstītie teroristi apšaudījuši Ukrainas bruņoto spēku pozīcijas, pavēstīja Ukrainas Pretterorisma operācijas štābs.

Tiesa gan, promaskaviskie teroristi pārtraukuši izmantot smago bruņojumu, piemēram tankus un artilēriju, piebilda štābā.

Doņeckas teroristu pārstāvis Eduards Basurins pirmdien atzina, ka Ukrainas karavīri kopš pusnakts nav pārkāpuši ugunspārtraukšanas režīmu. Tiesa gan, iepriekšējā dienā Kijevas spēki esot apšaudījuši teroristu pozīcijas, arī ar smago bruņojumu, viņš piebilda.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalā Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO