Pagājušajā piektdienā kāda kompānija no policijas mēģināja aizbēgt, šķērsojot plāno Juglas ezera ledu, informēja Rīgas pašvaldības policijā. Ātri vien aizturēšanas operācija pārvērtās glābšanas darbos, turklāt policistus pārsteidza vecāku bezrūpīgā attieksme pret bērniem, jo pārkāpēji uz bīstamā ledus līdzi bija paņēmuši divus četrus mēnešus vecus zīdaiņus.

10.marta pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu par konfliktu kādā bodītē Berģu ielā. Ierodoties notikuma vietā, izrādījās, ka vairāki veikala apmeklētāji, iespējams, mēģinājuši veikalu apzagt, taču, kad iecerētais nebija izdevies, piekāvuši veikala apmeklētāju, kurš viņiem aizrādījis. Cietušais un veikala darbinieki policistiem pastāstīja, kā izskatījušies uzbrucēji, un norādīja virzienu, kurā tie aizgājuši. Cietušais stāstīja, ka uzbrucēji bijuši divi vīrieši, kuriem līdzās bijusi sieviete, kura stūmusi dvīņu ratiņus.

Mirkli vēlāk kopā ar veikala apsargu policisti apskatīja apkārtni, līdz sniegā pamanīja bērnu ratiņu riteņu sliedes. Sekojot sliedēm, policisti nonāca pie Juglas ezera un atklāja, ka meklētie vaininieki atrodas uz ledus vairākus desmitus metrus no krasta.

Policisti kompāniju aicināja palikt uz vietas, līdz ieradīsies glābēji, bet viens no vīriešiem kārtības sargu norādēm neklausīja un mēģināja pats nokļūt krastā. Vīrieša mēģinājums cieta neveiksmi, jo jau pēc dažiem soļiem viņš ielūza ledū. Par laimi, tajā vietā nebija dziļš; viņam izdevās izkļūt krastā, un viņš tika aizturēts.

Brīdi vēlāk notikuma vietā ieradās glābēji no RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes. Viņi ar «Hansa» glābšanas dēļa palīdzību no sākuma krastā nogādāja abus zīdaiņus, tad viņu māti un visbeidzot otru aizdomās turamo un bērnu ratiņus.

Pa to laiku uz notikuma vietu bija atvests arī cietušais, kurš atpazina abus uzbrucējus, tādēļ abi notikumā iesaistītie vīrieši tika nodoti Valsts policijas darbiniekiem, lai sāktu lietu par miesas bojājumu nodarīšanu. Savukārt abi četrus mēnešus vecie zīdaiņi tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests darbiniekiem, lai pārbaudītu bērnu veselības stāvokli.

Bērniem nopietni apsaldējumi netika konstatēti, taču tas viņu māti un abus vīriešus nepasargā no atbildības, pakļaujot bērnus riskam. Situāciju izvērtēs bērnu tiesību speciālisti. Tāpat visas personas tiks sauktas pie atbildības par atrašanos uz ledus laikā, kad tas ir aizliegts.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams