Baltkrievijas varasiestādes sestdien protesta akcijā Minskā aizturēja vairāk nekā 400 cilvēku, bet pirms tam veica kratīšanu ievērojamas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas telpās, aizturot vairākus desmitus aktīvistu.

Kratīšana veikta cilvēktiesību aizstāvības organizācijā «Vesna», kas iepriekš ziņojusi par aizvadītajās nedēļās Baltkrievijā notikušajiem protestiem un aizturēšanām.

Policija izlauza durvis, «lika cilvēkiem nogulties ar seju pret grīdu un teica viņiem tur palikt», savā tīmekļa vietnē pavēstīja organizācija.

«Tika aizturēti 57 cilvēki, tostarp ārvalstu novērotāji,» atklāja «Vesna». Aizturētie esot nogādāti policijas iecirknī.

Pēdējo nedēļu laika Baltkrievijā notikuši protesti pret «parazītu» nodokli.

Opozīcijas protesta akcija bija plānota 14.00 pēc vietējā laika (13.00 pēc Latvijas laika).

Varasiestādes piektdienas vakarā organizatoriem paziņoja, ka protesta akcijas rīkošana būs nelikumīga. Sestdien Minskā bija redzamas policijas bruņumašīnas, ūdens lielgabali un ar automātiskajiem ieročiem bruņoti policisti.

Apmēram 700 cilvēku sestdien mēģināja piedalīties protesta akcijā, bet viņus bloķēja drošības spēki.

«Vesna» aktīviste Tatjana Revjako pavēstīja, ka kopā aizturēti vairāk nekā 400 cilvēku. «Vesna» ziņoja, ka daudzi aizturētie tika piekauti.

Aizturēti arī apmēram 20 žurnālisti, pavēstījusi Baltkrievijas Žurnālistu asociācija.

Iepriekšējās dienās vairāk nekā 100 opozīcijas aktīvistiem piespriests trīs līdz 15 dienas ilgs administratīvais arests, informēja «Vesna».

«Likums pret sabiedrības parazītiem», kā tas iedēvēts tautā, prasa, lai personas, kas strādā mazāk par 183 dienām gadā, samaksā valdībai kompensāciju par zaudētajiem nodokļiem, kas parasti ir aptuveni 237 eiro.

Personām, kas oficiāli reģistrējušās kā bezdarbnieki, nodoklis nav jāmaksā, bet ir katru mēnesi jāveic sabiedriskais darbs.

Pagājušajā mēnesī Minskā pret «parazītu» nodokli protestēja aptuveni 2000 cilvēku. Tā bija lielākā demonstrācija valstī pēdējo sešu gadu laikā. Līdzīgas, bet mazākas protesta akcijas notika arī citās pilsētās.

Piekāpjoties protestētājiem, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pagājušajā nedēļā paziņoja, ka «parazītu» nodoklis šogad netiks piemērots.

Tomēr prezidenta lēmums nav protestētājus nomierinājis, un demonstrācijās izskanējuši arī aicinājumi Lukašenko atkāpties.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO