Vašingtonas sabiedrotie piektdien atbalstīja ASV raķešu triecienu pret Sīrijas gaisa spēku bāzi, bet Krievija un Irāna to nosodīja.

«Vārdos un darbos [ASV prezidents Donalds Tramps] šodien nosūtīja spēcīgu un skaidru signālu, ka ķīmisko ieroču izmantošana un izplatīšana netiks paciesta. Izraēla pilnībā atbalsta prezidenta Trampa lēmumu,» tviterī rakstīja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

«Izraēla cer, ka šī apņēmība [Sīrijas prezidenta Bašara al] Asada režīma briesmīgās rīcības priekšā atbalsosies ne tikai Damaskā, bet arī Teherānā, Phenjanā un citviet,» piebilda Netanjahu.

Turcijas vicepremjers Numans Kurtulmušs apsveica gaisa triecienus, uzsverot, ka Asada režīms ir jāsoda.

«Es ceru, ka šī Amerikas Savienoto Valstu operācija veicinās miera nodibināšanu,» viņa teikto citēja Turcijas valsts ziņu aģentūra «Anadolu».

Saūda Arābija piektdien paziņoja, ka pilnībā atbalsta ASV raķešu triecienu Sīrijas gaisa spēku bāzei.

«Saūda Arābija pilnībā atbalsta ASV militārās operācijas pret militārajiem mērķiem Sīrijā, kas bija atbilde uz Asada režīma atbildību par ķīmisko ieroču izmantošanu pret nevainīgiem civiliedzīvotājiem,» Saūda Arābijas Ārlietu ministrijas pārstāvis pavēstīja valsts ziņu aģentūrai SPA.

Saūda Arābijas amatpersona arī piebilda, ka Asada režīms var vainot tikai pats sevi pēc «pretīgajiem noziegumiem, ko tas gadiem pastrādājis pret Sīrijas tautu».

Ministrijas pārstāvis paziņoja, ka Tramps ir bijis «drosmīgs», rīkojoties, kad «starptautiskā sabiedrība nav spējusi apturēt režīma rīcību».

«Pilnīgu atbalstu» ASV rīcībai izteikusi arī Lielbritānija, nosaucot raķešu triecienu par «piemērotu atbildi uz barbarisko ķīmisko ieroču uzbrukumu». Londona norādīja, ka raķešu triecieni «domāti, lai atturētu turpmākus uzbrukumus».

Vācija paziņojusi, ka ASV trieciens ir «saprotams» pēc uzbrukuma ar ķīmiskajiem ieročiem civiliedzīvotājiem.

«Fakts, ka ASV tagad reaģējusi ar triecienu pa Asada režīma militārajiem objektiem, no kuriem tika pastrādāts šis nežēlīgais kara noziegums, ir saprotams,» paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels. «Bija grūti paciest, ka ANO Drošības padome nespēj skaidri un gaiši atbildēt uz barbarisko ķīmisko ieroču pielietošanu pret nevienīgiem cilvēkiem Sīrijā.»

Tikmēr Ķīna aicinājusi izvairīties no tālākas situācijas pasliktināšanas Sīrijā.

«Šobrīd ir nepieciešams izvairīties no tālākas situācijas pasliktināšanas,» pavēstīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāve. «Mēs esam pret ķīmisko ieroču pielietošanu no ikvienas valsts, organizācijas vai personas puses jebkādos apstākļos jebkādam nolūkam.»

Savukārt Krievijas prezidents Vladimirs Putins ASV triecienu Sīrijā nosodīja kā agresiju pret suverēnu valsti, kas turklāt kaitē kā Krievijas-ASV attiecībām, tā vispārējai cīņai ar terorismu.

«Prezidents Putins uzskata, ka amerikāņu triecieni pa Sīriju ir agresija pret suverēnu valsti, pārkāpjot starptautiskās tiesības, turklāt ar izdomātu ieganstu,» sacīja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

ASV raķešu triecienu nosodīja arī Irāna, uzsverot, ka šāda vienpusēja rīcība ir bīstama, destruktīva un pārkāpj starptautisko tiesību principus.

Irānas Ārlietu ministrijas pārstāvis arī brīdināja, ka ASV trieciens «stiprinās teroristus» un vēl vairāk «sarežģīs situāciju Sīrijā un reģionā».

Kā ziņots, ASV piektdienas naktī raidīja 59 spārnotās raķetes «Tomahawk» uz gaisa spēku bāzi Sīrijā, atriebjoties par šonedēļ Sīrijā notikušo ķīmisko ieroču uzbrukumu civiliedzīvotājiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO