Ēģiptes koptu baznīca trešdien paziņoja, ka tā šogad ierobežos Lieldienu svinības, noturot tikai vienkāršu misi, pēc svētdien notikušajiem sprādzieniem divos koptu dievnamos, kuros nogalināti 45 dievlūdzēji.

«Ņemot vērā pašreizējos apstākļus un mūsu solidaritāti ar mirušo ģimenēm, mēs ierobežosim mūsu svinības ar Lieldienu misi,» teikts baznīcas paziņojumā.

Tiks atcelta arī tradicionālā saldumu dalīšana bērniem, ko koptu pāvests Tavadross II būtu darījis pirms Lieldienu mises sākuma svētdien.

«Baznīcās nebūs nekādu rotājumu, un istabas, kas parasti tiek rezervētas dievlūdzēju uzņemšanai, kuri vēlas apmainīties ar svētku sveicieniem, paliks slēgtas,» paziņoja koptu patriarhāta amatpersona.

Džihādistu grupējums «Islāma valsts» ir uzņēmies atbildību par sprādzieniem, kas notika Svētā Jura (koptu valodā Mar Girgis) baznīcā valsts ziemeļu pilsētā Tantā un Svētā Marka katedrālē Aleksandrijā, un ir draudējis veikt jaunus uzbrukumus Ēģiptes kristiešu minoritātei.

Sprādziens baznīcā Tantas pilsētā notika netālu no altāra, un tajā gājuši bojā 28 cilvēki. Sprādzienā, kuru Aleksandrijā sarīkoja terorists pašnāvnieks, kad policists viņu apturēja pie katedrāles ieejas, nogalināti 17 cilvēki.

Ēģiptes prezidents Abdelfatāhs al Sisi pēc šiem teroraktiem ir valstī uz trīs mēnešiem izsludinājis ārkārtas stāvokli. Šo lēmumu otrdien vienbalsīgi apstiprināja parlaments.

Ēģiptes Iekšlietu ministrija trešdien paziņoja, ka sprādzienu Aleksandrijā sarīkoja Mahmuds Hasans Mubaraks Abdulla, kurš dzimis 1986.gadā Kenas provincē valsts dienvidos un dzīvojis Suecas provincē pie Sarkanās jūras.

Drošības spēki vēl mēģina noskaidrot, kas sarīkoja sprādzienu Tantas baznīcā.

Romas katoļu baznīcas galva – Romas pāvests Francisks plāno 28. un 29.aprīlī pirmoreiz apmeklēt Ēģipti, un šī vizīte notiks, neraugoties uz teroraktiem, paziņoja Vatikāna amatpersona.

Kopti, kas ir apmēram 10% no Ēģiptes 90 miljoniem iedzīvotāju, 30 gadus ilgās prezidenta Hosnī Mubaraka valdīšanas laikā tika vajāti un diskriminēti. Pēdējo gadu laikā desmitiem koptu kristiešu gājuši bojā reliģiska rakstura sadursmēs un uzbrukumos visā Ēģiptē.

Kopti lielākoties atbalstīja prezidenta islāmista Mohammeda Mursi gāšanu, ko 2013.gadā veica armija tagadējā prezidenta Abdelfatāha al Sisi vadībā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO