Četrās Sīrijas pilsētās, kuras ielenkuši prezidenta Bašara al Asada vai nemiernieku spēki, piektdien sākusies koordinēta civiliedzīvotāju un kaujinieku evakuācija, īstenojot opozīcijas atbalstītājas Kataras un Asada režīma sabiedrotās Irānas kā vidutāju panāktu vienošanos.

Par evakuācijas sākumu vēstīja ziņu aģentūras AFP korespondents, kā arī vietējie avoti. Tāpat to apstiprināja Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija «Sīrijas Cilvēktiesību observatorija».

AFP korespondents nemiernieku kontrolētajā Rašidinā, kas atrodas uz rietumiem no Alepo, ziņoja, ka vismaz 80 autobusu ir ieradušies apkaimē no valdības kontrolētās Fuaas un Kadrajas Idlibas provincē. Nemiernieku avots Idlibā apstiprināja, ka «vienošanās izpilde sākta no rīta».

Madajas iedzīvotājs Amdžads al Malehs telefona sarunā informēja, ka ap 2200 cilvēku 65 autobusos dodas prom no opozīcijas kontrolētajām pilsētām Madajas un Zabadani.

Gaidāms, ka vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku tiks evakuēti, īstenojot vienošanos. Tās izpilde sākās trešdien, kad notika nemiernieku un valdības spēku gūstekņu apmaiņa.

Gaidāms, ka no Fuaas un Kafrajas prom dosies visi 16 tūkstoši iedzīvotāju, kas apmetīsies valdības kontrolētajā Alepo, piekrastē esošajā Latakijas provincē vai Damaskā. Tiek vēstīts, ka Madajā un Zabadini civiliedzīvotāji varēs izvēlēties arī palikt savās pilsētās.

    Lasīt un pievienot komentāru

    JAUNĀKIE VIDEO