Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pirmā sezona latviešu zvaigznei Kristapam Porziņģim bijusi vieglāka un interesantāka, jo viss bija jauns, pirmdien Liepājā preses konferencē pauda Ņujorkas «Knicks» vienības spēlētājs.

Porziņģis nesen noslēdzis savu otro sezonu NBA un pirmdien pēc atgriešanās Latvijā atklāja, ka šovasar palīdzēs nacionālajai valstsvienībai Eiropas čempionātā.

Kā izteicās Porziņģis, viņu izlasē nebaida «mesijas loma».

«Nezinām, kāds būs sastāvs. Skaidrs, ka man izlasē būs liela loma, būs daudz jāuzņemas, bet es nebaidos,» teica latvietis, kurš līdz šim vēl nav strādājis ar izlases galveno treneri Ainaru Bagatski. «Viņš Eiropā kotējas kā ļoti augsta līmeņa treneris. Vēlāk par viņu varēšu spriest labāk. Iejušanās izlasē prasīs laiku, tomēr ar ieguldītu darbu visu panāksim.»

Porziņģis pauda cerību, ka Sanantonio «Spurs» komandu pārstāvošais Dāvis Bertāns šovasar tiks pie NBA čempionu gredzena, bet aicināja pagaidām viņu nenomocīt ar jautājumiem par izlasi.

«Dāvis katru vasaru ir gatavs braukt uz izlasi. Viņam tagad vēl ir izslēgšanas spēles, un gala atbildi Dāvis vēl nevar dot - atkarīgs arī, ko organizācija no viņa vēlas,» stāstīja Porziņģis. «Cerams, ka viņam būs jauns gredzens.»

Eiropas čempionāts no 31.augusta līdz 17.septembrim risināsies Stambulā, Helsinkos, Telavivā un Klužā-Napokā. Latvija apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D grupā kopā ar pērnā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, nu jau principiālo pretinieci Beļģiju un Lielbritāniju.

Kā atzina Porziņģis, izlasei apakšgrupa ir ļoti grūta un «neviena spēle nebūs pastaiga». «Galvenais, Eiropas čempionātā jābūt izsalkušiem. Grūti spriest, kurā vietā mēs varētu būt.»

«Pirmā NBA sezona bija vieglāka un interesantāka, jo viss bija jauns. Katra diena bija kā jauna. Pirmā sezona paskrēja diezgan ātri,» par NBA karjeru stāstīja latvietis. «Šī sezona bija ar lielākiem mērķiem, no mums daudz vairāk gaidīja, nevarējām izdarīt to, ko gribējām. Atmosfēra nebija tik laba. Otrā sezona emocionāli bija smagāka, taču arī šī sezona bija vērtīga.»

«Nākamais fokuss man ir izlase, trešā NBA sezona vēl tālu. Tagad jāiegulda lielais darbs,» teica Porziņģis.

«Jau no paša sezonas sākuma mums nesanāca saspēlēties. Nebija tas, ko gaidījām, bija augsts spiediens,» teica Porziņģis, nevēloties daudz komentēt notiekošo «Knicks» komandā un atzīstot, ka viņam jāiekož mēlē, lai nepateiktu kaut ko lieku.

«Sezona ir smaga, bet tā nav tik gara, lai nepaspētu atpūsties. Nav nepieciešami 2-3 mēneši,» latvietis pauda, ka drīz būs gatavs atsākt treniņus. «Tagad mentāli nedaudz jāatpūšas un var atkal sākt strādāt. Būs ļoti daudz darba jāieliek. Būšu gatavs izlasei un sezonai.»

Kā stāstīja Porziņģis, viņš tuvākajā laikā aizvadīs boksa treniņus ar Mairi Briedi. «Centīšos Mairim nenodarīt pāri.»

«Jāturpina strādāt uz fizisko sagatavotību. Tur varu palikt tikai spēcīgāks. Daudz basketbola lietu vēl jāpilnveido. Man ir ļoti svarīgi, lai, ejot garām vai spēlējot postā, es būtu zemu. Tad mani grūti izkustināt no vietas,» stāstīja Porziņģis. «Strādāsim pie metiena, dribla. Visas sezonas garumā strādāju ar vienu treneri, mēs esam vienisprātis par lietām, kur man jāpiestrādā.»

Tāpat jau drīzumā Liepājā tiks atklāts vēl viens Porziņģa basketbola laukums, bet vēl viens tāds šovasar tiks atklāts Rīgā, Barona ielā.

Kā atklāja Porziņģa brāļi Jānis un Mārtiņš, pagarināti sadarbības līgumi ar «Citadeli» un «Body Armor», kā arī spēlētājs būs reklāmas seja NBA 2k18 mobilā telefona spēlei.

Porziņģis šosezon savā otrajā NBA sezonā 66 spēlēs caurmērā iemeta 18,1 punktu un izcīnīja 7,2 atlēkušās bumbas, bet pērn latvietis 72 spēlēs vidēji izcēlās ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām.

«Knicks» ceturto gadu pēc kārtas netika NBA izslēgšanas turnīrā.

    Lasīt un pievienot komentāru
    JAUNĀKIE VIDEO
    Saturs drīz būs pieejams