Ziemeļkoreja svētdien atkal veica ballistiskās raķetes izmēģinājumu tikai nedēļu pēc iepriekšējā tās ballistiskās raķetes izmēģinājuma, kas izraisīja plašu starptautisko sašutumu un draudus pastiprināt ANO sankcijas pret Phenjanu.

(Papildināts viss teksts.)

Pēc Dienvidkorejas bruņoto spēku ģenerālštāba sniegtajām ziņām, raķete palaista no Pjonanas-Namdo provinces un nolidojusi apmēram 500 kilometru. Japānas valdības pārstāvis sacīja, ka raķete iekritusi Japāņu jūrā, nesasniedzot Japānas teritoriālos ūdeņus.

ASV Baltais nams pavēstīja, ka Ziemeļkoreja izmēģinājusi vidēja darbības rādiusa raķeti.

«Mums ir zināms, ka Ziemeļkoreja palaida vidējā darbības rādiusa ballistisko raķeti. Šī sistēma, kas iepriekšējo reizi tika izmēģināta februārī, ir mazākas sniedzamības nekā iepriekšējās trīs reizes Ziemeļkorejas izmēģinātās raķetes,» Baltā nama amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, sacīja žurnālistiem Saūda Arābijā, kur oficiālā vizītē uzturas ASV prezidents Donalds Tramps.

Dienvidkorejas bruņoto spēku ģenerālštāba paziņojumā uzsvērts, ka «mūsu bruņotie spēki cieši seko pazīmēm, kas liecina par jaunām Ziemeļkorejas bruņoto spēku provokācijām, un mēs esam pilnīgā militārā gatavībā».

Dienvidkorejas Ārlietu ministrija svētdien veikto raķetes izmēģinājumu nodevēja par «neapdomīgu un bezatbildīgu», Tas «uzlej aukstu ūdeni [Dienvidkorejas] jaunās valdības un starptautiskās sabiedrības cerībām un ilgām» pēc denuklearizācijas un miera Korejas pussalā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams