Jekaterinburgas blogera Ruslana Sokolovska aizstāvība iesniegusi apelācijas sūdzību. Par to aģentūru «Interfax» informēja viņa advokāts Aleksejs Bušmakovs.

Jekaterinburgas tiesa 11. maijā atzina Sokolovski par vainīgu ticīgo jūtu aizskaršanā un naida kurināšanā un piesprieda viņam trīsarpus gadus nosacīti.

Sokolovskis bija publiskojis videoierakstu par pokemonu ķeršanu Jekaterinburgas pareizticīgo baznīcā. Viņam noteikts pārbaudes laiks - trīs gadi, kā arī liegts mainīt dzīvesvietu un darbu bez uzraudzības iestāžu informēšanas.

Tiesa atzina viņa vainu arī «nelikumīgā speclīdzekļu izmantošanā», jo viņam bijusi pildspalva ar videokameru.

Prokuratūra prasīja Sokolovskim piespriest trīsarpus gadus ilgu ieslodzījumu vispārēja režīma kolonijā.

Apsūdzība apgalvoja, ka attiecībā uz Sokolovski esot vajadzīga stingra uzraudzība, un tādēļ soda izciešana nevarot notikt labošanas darbu nometinājuma kolonijā.

Pats apsūdzētais šādu prasību nosaucis par «mežonību un barbarismu».

Sokolovskis tika aizturēts pēc tam, kad 2016.gada 11.augustā savā kanālā tīmekļa vietnē «YouTube» ievietoja video, kurā redzams, kā viņš viedtālrunī, atrodoties baznīcā, spēlē pokemonu ķeršanas spēli.

Sākotnēji viņam tika piemērots mājas arests, bet kopš oktobra viņš atrodas pirmstiesas apcietinājumā.

Varasiestādes pēc Sokolovska aizturēšanas skaidroja, ka blogeris neesot aizturēts par pokemonu ķeršanu, bet gan par video dzirdamajiem apvainojumiem un lamām.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO