Venecuēlas policija ir aizturējusi gandrīz 3000 cilvēku protestos pret valdību, kuri pēdējos divus mēnešus notiek šajā valstī, otrdien paziņoja nevalstiska organizācija (NVO), kas īsteno juridisku kampaņu.

NVO «Foro Penal» («Kriminālforums») ir saskaitījusi 2977 cilvēkus, kas aizturēti protestos un ar tiem saistītajos nemieros, un 1351 no viņiem vēl atrodas apcietinājumā, preses konferencē paziņoja organizācijas direktors Alfredo Romero.

197 no viņiem ir ieslodzīti cietumā pēc notiesāšanas karatiesās, sacīja jurists Alonso Medina, kurš strādā šajā NVO. «Tā ir situācija, kāda notiek diktatorisku režīmu apstākļos,» teica Medina.

Venecuēlas kreisā prezidenta Nikolasa Maduro pretinieki apsūdz viņu represijās pret demonstrantiem, kuri aicina sarīkot prezidenta vēlēšanas, lai viņš zaudētu amatu. Savukārt Maduro apsūdz opozīciju apvērsuma plānošanā pret viņu.

Prokurori ir paziņojuši, ka ar protestiem saistītā vardarbībā ir nogalināti 60 cilvēki, no kuriem daudzi nošauti. Protesti sākās 1.aprīlī.

Policija nemieru apspiešanai ir vērsusies pret protestētājiem ar asaru gāzi, ūdens lielgabalu un gumijas lodēm, bet protestētāji metuši uz policistiem Molotova kokteiļus un akmeņus.

Venecuēlas valdība un opozīcija apsūdz viena otru bruņotu grupu sūtīšanā, lai izprovocētu vardarbību demonstrācijās.

Opozīcija vaino Maduro ekonomiskajā krīzē, kas izraisījusi pārtikas un citu svarīgāko preču deficītu, bet Maduro apgalvo, ka šī krīze ir ASV atbalstīta sazvērestība.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO