Kabulā vismaz 20 cilvēki nogalināti un desmitiem ievainoti trijos secīgos sprādzienos iepriekšējā dienā nogalināta protestētāja bēru ceremonijas laikā, ziņo amatpersonas.

«Pašreiz mēs nezinām, vai tie bija pašnāvnieku sprādzieni vai iepriekš uzstādītas sprāgstvielas,» sacīja policijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Sprādzieni nogranda bēru ceremonijas laikā, kad tika apglabāts protestos nogalinātā Senāta spīkera vietnieka dēls Mohameds Salems Izedjars.

Protesti piektdien izcēlās pēc trešdienas sprādziena Kabulas diplomātiskajā rajonā, kur bojā gāja 90 cilvēki, bet ievainoti tika vēl aptuveni 400.

Varasiestādes sestdien slēgušas Kabulas centra ielas, lai neatļautu demonstrāciju atkārtošanos, kas piektdien pārauga sadursmēs starp protestētājiem un policiju un prasīja piecu cilvēku dzīvības.

Kabulas drošības dienesti aizlieguši protestus un demonstrācijas, kā iemeslu minot uzbrukuma risku cilvēku pulcēšanās vietām. Sestdien teltīs pilsētas centrā netālu no sprādziena vietas uzturas vien neliela protestētāju grupa.

Lai arī sestdiena Afganistānā ir darba diena, lielas Kabulas daļas tikušas bloķētas, izvietoti kontrolpunkti un ielās patrulē bruņumašīnas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO