Latvijas nacionālā aviokompānija «airBaltic» šonedēļ Kanādas ražotāja «Bombardier» jauno CS300 lidmašīnu prezentēja Parīzes aviošovā, kas ir pasaulē lielākā un senākā aviācijas izstāde, pavēstīja uzņēmumā.

Parīzes aviošovā «airBaltic» izpilddirektors Martins Gauss personīgi tikās un prezentēja CS300 lidaparātu Kanādas valdības pārstāvjiem.

Šogad Parīzes aviošovs norisinās 52.reizi Le Buržē lidostā no 19.jūnija līdz 25.jūnijam, bet no 19.jūnija līdz 21.jūnijam izstāde bija paredzēta tieši nozares profesionāļiem. Šajās dienās «Bombardier» paviljonu apmeklēja lielākoties starptautisko mediju pārstāvji, aviācijas nozares profesionāļi un entuziasti no visas pasaules.

Jau vēstīts, ka «airBaltic» jūnija vidū saņēma piekto piekto no 20 pasūtītajām CS300 lidmašīnām. Paredzēts, ka līdz gada beigām lidsabiedrības flotē būs kopumā astoņi CS300 gaisa kuģi. Savukārt atlikušās lidmašīnas plānots saņemt līdz 2019.gada beigām.

Jaunajā CS300 lidmašīnā kopumā ir 145 sēdvietas, tā nodrošina lidojumu ar tādām priekšrocībām pasažieriem kā platāki sēdekļi, lielāki logi, vairāk vietas rokas bagāžai, pilnveidotas labierīcības un citiem uzlabojumiem.

«Jaunā lidmašīna ir arī ievērojami klusāka - tās trokšņu līmenis ir līdz pat četrām reizēm mazāks. Turklāt šobrīd tā ir pasaulē videi draudzīgākā komerciālā lidmašīna, jo CS300 ir pirmais lidaparāts, kura dzīves cikla ietekmes uz vidi deklarācija ir pilnīgi caurskatāma, palīdzot samazināt CO2 un NOX emisijas attiecīgi par 20% un 50%,» informēja «airBaltic».

Latvijas nacionālā aviokompānija 2016.gadā pārvadāja 2,891 miljonu pasažieru, kas ir par 10% vairāk nekā 2015.gadā. Lidsabiedrība veica 43 872 lidojumus, kas ir par 2% vairāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt vietu piepildījuma rādītājs 2016.gadā bija 74%, kas ir par trim procentpunktiem lielāks nekā gadu iepriekš.

«airBaltic» pērn nopelnīja 1,2 miljonus eiro, kas ir vairākas reizes mazāk nekā 2015.gadā, kad uzņēmuma peļņa bija 19,5 miljoni eiro. Savukārt lidsabiedrības apgrozījums pērn bija 286 miljoni eiro, kas ir aptuveni par 1% vairāk nekā 2015.gadā.

«airBaltic» nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO