Austrālijas policija ceturtdien apsūdzēja pedofilijas noziegumos kardinālu Džordžu Pellu, kurš ir Romas pāvesta Franciska galvenais finanšu konsultants.

Pells, kurš ir visaugstākā ranga katoļu garīdznieks no Austrālijas, stingri noliedz šīs apsūdzības, par kurām viņu jau pērn oktobrī Romā iztaujāja Austrālijas policija.

«Kardināls Pells iespējami ātri atgriezīsies Austrālijā, lai attīrītu savu vārdu, sekojot savu ārstu padomiem un apstiprinājumam, kuri arī sniegs padomus par ceļošanas organizēšanu,» teikts Sidnejas arhidiecēzes paziņojumā.

«Viņš paziņoja, ka gida dienu tiesā un enerģiski stāsies pretim apsūdzībām,» norādīts paziņojumā.

«Viktorijas [štata] policija ir apsūdzējusi kardinālu Džordžu Pellu vēsturiskos seksuālu uzbrukumu gadījumos,» reportieriem paziņoja policijas komisāra vietnieks Šeins Patons.

«Ir daudz prasītāju saistībā ar šīm apsūdzībām,» viņš sacīja.

Patons informēja, ka 76 gadus vecajam kardinālam apsūdzības izvirzītas tiesas pavēstē un viņam 18.jūlijā jāierodas Melburnas miertiesā.

Patons atteicās atbildēt uz reportieru jautājumiem, atsaucoties uz nepieciešamību saglabāt tiesas procesa godīgumu.

Pells ir kļuvis par augstāko Vatikāna amatpersonu, kam izvirzītas apsūdzības katoļu baznīcas pedofilijas skandālā.

Apsūdzības izvirzītas laikā, kad Austrālijā 2012.gadā sākta izmeklēšana par institūciju reakciju uz pedofilijas gadījumiem ir sasniegusi pēdējās stadijas.

Kardināls izmeklēšanas komisijai ir atzinis, ka viņš pieļāvis kļūdas attiecībā uz priesteriem pedofiliem Viktorijas štatā septiņdesmitajos gados.

Pells 1966.gadā Romā tika ordinēts par priesteri, bet 1971.gadā atgriezās Austrālijā un laika gaitā kļuva par visaugstākā ranga katoļu baznīcas amatpersonu šajā valstī. 1987.gadā viņš tika konsekrēts par bīskapu, no 1996. līdz 2001.gadam bija Melburnas arhibīskaps, bet no 2001. līdz 2014.gadam – Sidnejas arhibīskaps. 2003.gadā Pells tika nominēts par kardinālu.

Pells 2014.gadā devās uz Vatikānu, kad pāvests Francisks viņu iecēla par Vatikāna Ekonomikas sekretariāta prefektu, lai padarītu baznīcas finanses caurredzamākas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO