Pedofilijā apsūdzētais kardināls Džordžs Pells, kurš ir Vatikāna galvenais finanšu konsultants, pirmdien ieradies Austrālijā, kur gaidāma viņa lietas noklausīšanās tiesā.

76 gadus vecais kardināls Sidnejas lidostu pameta apsardzes pavadībā, neko nekomentējot.

Pellam 26.jūlijā paredzēts ierasties tiesā Melburnā, kurš viņš atbildēs par apsūdzībām pedofilijā.

Pāvests Francisks ir piešķīris Pellam atvaļinājumu, norādot, ka kardināls netiks spiests atkāpties no ietekmīgā finanšu konsultanta amata.

Pells, kurš ir visaugstākā ranga katoļu garīdznieks no Austrālijas, stingri noliedz apsūdzības, par kurām viņu jau pērn oktobrī Romā iztaujāja Austrālijas policija.

Pells ir kļuvis par augstāko Vatikāna amatpersonu, kam izvirzītas apsūdzības katoļu baznīcas pedofilijas skandālā.

Apsūdzības izvirzītas laikā, kad Austrālijā 2012.gadā sākta izmeklēšana par institūciju reakciju uz pedofilijas gadījumiem ir sasniegusi pēdējās stadijas.

Kardināls izmeklēšanas komisijai ir atzinis, ka viņš pieļāvis kļūdas attiecībā uz priesteriem pedofiliem Viktorijas štatā septiņdesmitajos gados.

Pells 1966.gadā Romā tika ordinēts par priesteri, bet 1971.gadā atgriezās Austrālijā un laika gaitā kļuva par visaugstākā ranga katoļu baznīcas amatpersonu šajā valstī. 1987.gadā viņš tika konsekrēts par bīskapu, no 1996. līdz 2001. gadam bija Melburnas arhibīskaps, bet no 2001. līdz 2014.gadam – Sidnejas arhibīskaps. 2003.gadā Pells tika nominēts par kardinālu.

Pells 2014.gadā devās uz Vatikānu, kad pāvests Francisks viņu iecēla par Vatikāna Ekonomikas sekretariāta prefektu, lai padarītu baznīcas finanses caurredzamākas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO