Venecuēlā pret valdību vērstajos protestos dzīvību zaudējuši jau 102 cilvēki. Galvaspilsētā Karakasā uzslietas barikādes, un cilvēki maskās mētā akmeņus un pat Molotova kokteiļus sadursmēs ar policiju. Protestētāji raidorganizācijai SKY pastāstīja, ka valsts ir ceļā uz pilsoņu karu.

Svētdien Venecuēlā paredzēts ievēlēt Konstitucionālo sapulci – institūciju, kuras uzdevums būs izstrādāt jaunu konstitūciju. Opozīcija apsūdz prezidentu Nikolasu Maduro mēģinājumā valstī nodibināt diktatūru. Protesti turpinās jau vairākus mēnešus.

Gan vecie, gan jaunie, gan apbruņotie, gan neapbruņotie protestu dalībnieki ir vienisprātis – tā turpināties nevar. Ja nebūs pārmaiņu, jauns vardarbības vilnis būs neizbēgams, norāda SKY.

FOTO: AFP/Scanpix

«Tas būs pilsoņu karš,» žurnālistiem sacīja viens no protestētājiem, kas sevi dēvēja par «Briesmoni» un rokā nesa cirvi. Ar to viņš esot nocirtis kokus barikādēm.

«Viņš grib laupīt visas tiesības, kas mums ir. Citas izvēles nebūtu,» viņš piebilda par iespējamo vardarbību nākotnē.

Protestos piedalās arī 44 gadus vecā fitnesa trenere Katerina Čarseluti. Kad medijos parādījās fotogrāfijas, kurās īsos šortiņos un pieguļošā topā ģērbtā sieviete met akmeņus policijas virzienā, viņu iesauca par Venecuēlas «Brīnumsievieti».

FOTO: AFP/Scanpix

«Mēs visi esam neapmierināti ar valdību, veidu, kā viņi kārto lietas,» viņa teica. «Valsts grib pārmaiņas, un tas nozīmē, ka viņi vairs nevar būt pie varas. Venecuēla vairs nevar paciest šo valdību.»

Politisko haosu spēj aizēnot vienīgi Venecuēlas ekonomiskā krīze. Cilvēkiem trūkst it visa – naudas, pārtikas, pirmās nepieciešamības preču. Veikalos ir nebeidzamas rindas, un ielu stūros cilvēki ēdienu meklē atkritumos. Drūma aina pavērās slimnīcā, kurā SKY filmēja slepus. Raidorganizācija norāda, ka vairāk nekā 80% pacientu cieš no bada izraisītajām sekām.

Maduro valdība ignorējusi citu valstu nosodījumu. Taču iedzīvotāji turpina paust neapmierinātību un negrasās apstāties, kamēr nebūs panākuši pārmaiņas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO