Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīrs, 96 gadus vecais princis Filips aizvadījis pēdējo publisko pasākumu savā karjerā, vēsta aģentūra «Reuters». Maijā viņš sevi jokojot nodēvēja par «slavenāko plākšņu atklājēju pasaulē».

Prinča Filipa karjera bijusi ražīga. Viņš individuāli apmeklējis 22 219 publiskus pasākumus, uzstājies 5496 runām un sarakstījis 14 grāmatas. Viņš arī iesaistījās 780 dažādās iestādēs un labdarības organizācijās.

Prinča Filipa pēdējais publiskais pasākums bija militārā parāde Bekingemas pils priekšā. Lai arī tas ir pēdējais publiskais sarīkojums, ko princis Filips apmeklēs vienatnē, iespējams, ka viņš vēl parādīsies sabiedrībā kā Elizabetes II pavadonis.

Princis Filipu atcerēsies ne vien ilgā mūža, bet arī tiešo un bieži vien ne pārāk taktisko izteikumu dēļ. Piemēram, 2003.gadā viņš Nigērijas prezidentam tradicionālajā tērpā pateica, ka viņš izskatoties gatavs gulētiešanai.

91 gadu vecā Elizabete II ir visilgāk tronī bijušais britu monarhs, bet princis Filips - visilgāk monarhu pavadījušais partneris.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO