Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāks rādīt šausmu filmu «Anabella 2: Radīšana» («Annabelle: Creation»). Kinokritiķi spriedzes pilno mistēriju trilleri jau ir paguvuši uzslavēt par iztēli rosinošo atmosfēru, mākslinieciski niansēto scenogrāfiju un psiholoģiski saistošajiem aktierdarbiem.

Filma «Anabella 2: Radīšana» labākajās šausmu filmu tradīcijās vēsta par kādu leļļu meistaru un viņa sievu, kuri vairākus gadus pēc meitiņas traģiskās nāves nolemj savā savrupmājā izmitināt mūķeni un dažas bārenes no bērnunama. Iecerētā labdarība gan pārvēršas biedējošā murgā, kad atklājas, ka milzīgajā mājā ik uz soļa atrodamas liecības par mirušo meitenīti un mazās bārenes kļūst par meistara radītās lelles Anabellas upuriem.

Lai gandrīz divu stundu garumā uz kinoekrāniem radītu nerimstošu spriedzi, filmas «Anabella 2: Radīšana» veidotāji ir iedvesmojušies no leģendām par apsēstu lelli vārdā Anabella, kura pavisam reāli ir ieslēgta stikla kastē Okulto lietu muzejā Konektikutā. Tai tiek piedēvēta neparasta, cilvēkus biedējoša uzvedība, piemēram, pozu un atrašanās vietu mainīšana, kā arī vairākas slepkavības. Muzeja īpašnieki ir pārliecināti, ka lellē ir iemiesojies mirušas meitenes Anabellas gars, tāpēc, lai apturētu tās dēmonisko dabu, muzejā regulāri tiek veikti dažādi okulti rituāli.

Foto: publicitātes

Filmas «Anabella 2: Radīšana» režisors Deivids F. Sandbergs kinoskatītājiem ir pazīstams kā šausmu filmas «Kad nodziest gaisma» («Lights Out») autors. Savukārt liela daļa pārējās radošās komandas ir strādājusi pie tādas šausmu žanra klasikas kā filmām «Anabella» («Annabelle») un «Ļaunuma izsaukšana» («The Conjuring»).

Publicitātes intervijās režisors Deivids F. Sandbergs ir uzsvēris, ka pats ir klasisku šausmu filmu cienītājs, tāpēc visu savu uzmanību ir veltījis tam, lai filma «Anabella 2: Radīšana» līdz sīkākajām niansēm atbilstu žanra kvalitātes rādītājiem. «Pat ja es gribētu, man laikam neizdotos radīt ko neklasisku. Mani sajūsmina tādi gadu desmitiem pārbaudīti efekti kā negaidīta logu virināšanās un baisi porcelāna lelles tuvplāni,» atklājis Deivids F. Sandbergs.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams