Agrā piektdienas rītā piejūras kūrortā Kambrilsā, kas atrodas 120 kilometrus uz dienvidiem no Barselonas, «domājamu teroristu» automašīna ietriekusies cilvēku pūlī, ievainojot septiņus cilvēkus.

Spānijas policija piektdienas rītā paziņoja, ka ir nošāvusi piecus teroraktā aizdomās turētos.

Viens no uzbrukumā cietušajiem ir kritiskā stāvoklī, ziņo ātrās palīdzības dienests.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā līdzīgs uzbrukums notika Barselonā, un tajā nogalināti 14 cilvēki, bet aptuveni 100 guvuši ievainojumus.

Policija ziņo, ka automašīnā «Audi A3», kas Kambrilsā ietriecās cilvēkos jūras krasta promenādē, atradās pieci iespējamie teroristi, kurus policija nošāva.

Daži no nošautajiem uzbrucējiem, iespējams, bija tērpušies spridzinātāju vestēs.

Policija pārbauda versiju, ka uzbrucēji Kambrilsā ir saistīti ar Barselonā notikušo.

Cilvēkam, kurš atradās pie Barselonas teroraktā izmantotā autofurgona stūres, izdevās aizbēgt, un viņš joprojām nav notverts.

Tomēr divas citas personas – kāds Spānijas pilsonis un kāds marokānis -, kas tiek turētas aizdomās par saistību ar Barselonas teroraktu, ir aizturētas.

Spānijas pilsonis ir aizturēts Alkanā, kas atrodas 200 kilometrus uz dienvidiem no Barselonas.

Alkanā trešdienas vakarā kādā mājā notika sprādziens, kurā tika nogalināts viens, bet ievainoti septiņi cilvēki.

Policija uzskata, ka mājā esošie cilvēki gatavoja spridzekli un nejauši izraisīja eksploziju. Policijai ir aizdomas, ka arī šis incidents saistīts ar teroraktu Barselonā.

Laikraksts «El Periodico» ziņo, ka ASV Centrālā uzlūkošanas pārvalde (CIP) divus mēnešus pirms teroraktiem brīdinājusi Katalonijas valdību par to, ka Barselona un jo īpaši tūristu iecienītā Ramblas iela esot džihādistu mērķis. Līdzīgi uzbrukumi nesenā pagātnē notikuši citās lielās Eiropas pilsētās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO