Spānijas policija piektdien identificēja trīs no pieciem teroristiem, kurus naktī nošāva drošības spēki Katalonijas reģiona Kambrilsas pilsētā, un viens no viņiem mediju ziņās minēts kā «galvenais aizdomās turētais» Barselonā sarīkotajā teroraktā.

Katalonijas reģiona policija paziņoja, ka ir nošauts 17 gadus vecais Musa Ukabirs, 18 gadus vecais Saīds Āllā un 24 gadus vecais Mohameds Hišami, kas visi bija Marokas pilsoņi.

Policija iepriekš bija paziņojusi par Ukabira un vēl trīs aizdomās turamo meklēšanu. Trīs no četriem meklētajiem tagad ir identificēti kā miruši, bet vēl tiek meklēts 22 gadus vecais Juness Abujākubs.

Spānijas laikraksts «El Mundo» piektdien ziņoja, ka policija uzskata 17 gadus veco Musu Ukabiru par cilvēku, kas ceturtdien Barselonā ar autofurgonu ietriecās cilvēku pūlī, noslepkavojot 13 cilvēkus.

Musa Ukabirs ir brālis aptuveni 20 gadus vecajam Drisam Ukabiram, kurš iepriekš piektdien tika aizturēts Ripoļā.

Kā ziņots, policija bija izplatījusi Drisa Ukabira fotogrāfiju, jo viņa dokumenti uzrādīti, noīrējot uzbrukumā izmantoto autofurgonu. Driss Ukabirs noliedzis savu saistību ar noziegumu, apgalvojot, ka viņa dokumenti esot nozagti.

Musa Ukabirs bija Spānijas pilsonis no Katalonijas reģiona Žironas pilsētas. Vairums pārējo aizdomās turēto bija marokāņi.

Laikraksts «El Pais» ziņoja, ka terorakta īstenotāji Barselonā un tie, kas dažas stundas vēlāk veica otru uzbrukumu simts kilometrus tālāk uz dienvidiem esošajā Kambrilsā, ir no vienas teroristu šūniņas, kurā kopumā sastāvējušas 12 personas.

Atbildību par Barselonā pastrādāto slaktiņu uzņēmies teroristiskais grupējums «Islāma valsts».

Policija piektdien paziņoja, ka saistībā ar Spānijā notikušajiem teroraktiem ir aizturēti trīs Marokas un viens Spānijas pilsonis, piektdien paziņojusi policija.

Trīs cilvēki aizturēti Ripoļas pilsētā, bet vēl viens - Alkanaras pilsētā, kur trešdien notika sprādziens mājā, kas ir izmeklēšanas centrā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO