ASV Teksasas štata lielāko pilsētu Hjūstonu piemeklējuši vētras «Hārvijs» izraidīti plaši plūdi, kuru dēļ slēgtas automaģistrāles un lidostas, un iedzīvotāji no trakojošiem plūdu ūdeņiem glābušies uz māju jumtiem.

Cīņai ar plūdiem, kas pirmdien pieņēmušies spēkā, pilsētā izvietoti vēl papildu 1000 Nacionālās gvardes karavīru, paziņojis Teksasas gubernators Gregs Ebots. Nedēļas nogalē gubernators jau izsauca 3000 karavīru, kas iesaistīti glābšanas darbos.

Armijas inženieri palīdz pazemināt ūdens līmeni divos aizsprostos uz rietumiem no Hjūstonas, lai novērstu to pārplūšanu. Inženieri uzskata, ka aizsprosti izturēs, novēršot līdzīgu katastrofu, kādu viesuļvētrā «Katrīna» 2005.gadā izraisīja Jaunorleānā.

«Hārvijs» pieņēmās spēkā piektdienas vakarā, pārtopot ceturtās kategorijas viesuļvētrā, taču vēlāk tās spēks samazinājās līdz tropiskajai vētrai.

«Hārvijs» līdz šim Teksasā ir izraisījis vismaz trīs cilvēku nāvi. Hjūstonā kāda sieviete noslīka pēc tam, kad bija pametusi savu plūdu ūdeņu apņemto automašīnu. Galvestonas rajonā kādu vīrieti atrada mirušu applūdušā lielveikala autostāvvietā. Viens cilvēks gāja bojā, aizdegoties namam Rokportas rajonā, kur «Hārvijs» sasniedza sauszemi.

Ceļoties ūdens līmenim, ir applūduši visi lielie autoceļi Hjūstonā, apgrūtinot cilvēku nogādāšanu drošībā. Hjūstonas abas galvenās lidostas svētdien atcēla visus komercreisus, un divas slimnīcas bija spiestas evakuēt pacientus. Pārtrauca darboties arī vietējais telekanāls.

Pārmērīgi noslogotie ārkārtas dienesti brīdinājuši iedzīvotājus doties uz augstākām vietām vai uzkāpt uz namu jumtiem, lai viņi būtu redzami no glābšanas helikopteriem. Līdz šim ir izglābti vairāk nekā 1500 cilvēku.

ASV prezidents Donalds Tramps plāno otrdien apmeklēt dabas katastrofas zonu Teksasā, paziņoja Baltais nams. Viņš ir sacījis, ka pirms tam nedosies vizītē uz turieni, lai netraucētu ārkārtas dienestu darbu.

Tramps ir devis tiesības Teksasas gubernatoram Gregam Ebotam izsludināt štatu par lielas katastrofas zonu, kas ļauj nepieciešamības gadījumā paātrināti saņemt federālo palīdzību.

Ebots izsludinājis ārkārtas stāvokli daļā Teksasas.

Tik spēcīga vētra kā «Hārvijs» Savienotajās Valstīs nav pieredzēta kopš 2005.gada. Vēja ātrums brāzmās sasniedzis 215 kilometrus stundā (60 metrus sekundē), apliecināja Nacionālais Viesuļvētru centrs (NHC).

Jaunākās prognozes liecina, ka «Hārvijs» atradīsies virs piekrastes rajona arī nākamās četras piecas dienas, un tā ir bīstama prognoze, ņemot vērā papildu nokrišņu apjomu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams