Šodien noslēgsies Austrumeiropas valstu satraukumu izraisījušo Krievijas un Baltkrievijas mācību «Zapad 2017» aktīvā fāze, aģentūru LETA informēja Drošības policijā (DP). Aktīvā fāze sākās 14.septembrī.

DP vērtējumā šo mācību aktīvā fāze uzskatāma par kulmināciju plašākam civilimilitāru mācību un sagatavošanās darbu kompleksam, kas veikts visa šā gada garumā, it īpaši septembrī.

Saistībā ar šīm mācībām DP pastiprinātu uzmanību pievērsusi militārās simulācijas spēlēm. Tāpat DP aicina Latvijas iedzīvotājus būt vērīgiem mācību laikā un par aizdomīgiem gadījumiem ziņot pa tālruni 67 208 964 vai elektronisko pastu «dpdd@dp.gov.lv» jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotāji aicināti ziņot par, piemēram, iespējamu militārpersonu, tajā skaitā formastērpos bez atpazīšanās zīmēm tērptu un bruņotu ar kaujas ieročiem, pulcēšanos vai atrašanos Latvijas lauku teritorijās.

Šobrīd saistībā ar «Zapad» nekādas specifiskas darbības bruņotajos spēkos netiek plānotas. Šajā laikā gan Latvijā notiks iepriekš plānotas mācības, kurās piedalās Latvijas karavīri un sabiedroto vienības. Tāpat Latvijā pastāvīgi atrodas vairāk nekā 1000 karavīru lielā NATO Kaujas grupa un ASV helikopteru vienība, turklāt papildus uz «Zapad» laiku atradīsies aptuveni 200 karavīru liela ASV vienība. Baltijas jūrā atradīsies arī ASV karakuģis.

Baltijas valstīs ir bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO