Mairis Briedis naktī uz svētdienu skatītājiem pilnā «Arēnā Rīga» aizvadīja 12 raundu cīņu, pēc punktiem pārspējot Īrijā dzīvojošo Kubas cīkstoni Maiku Peresu. Latvijas bokseris pēc dueļa preses konferencē atzina, ka cīņa drīzāk bija ļoti neērta, nevis grūta.

Briedis aizstāvēja Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu, kā arī iekļuva Pasaules boksa supersērijas pusfinālā un turpinās cīņu par leģendāra Muhameda Ali vārdā nosauktu trofeju, kā arī citām čempionu jostām.

Latvijas bokseris bija labākais pēc 12 raundu cīņas, triumfējot pēc punktiem. Uzvaru viņam deva visi trīs tiesneši - 116:110, 115:111, 114:112.

«Nekas nesanāca no tā, ko gribēju izdarīt. Pirmā cīņa ar kreili bija diezgan laba pieredze. Cīņa nebija grūta, bet vairāk neērta. Jāturpina strādāt, lai sagatavotos nākamajai cīņai, kas arī būs pret kreili,» preses konferencē sacīja Briedis.

Latvijas bokseris supersērijas pusfinālā tiksies ar ukraini Oleksandru Usiku, kurš ceturtdaļfinālā pārspēja Marko Huku. Šo vācu bokseri Briedis pārspēja pavasarī cīņā par WBC čempionu jostu.

«Mēs skatījāmies, kā Usiks boksēja ar Huku. Būs daudz jāpiestrādā, ko sāksim darīt jau tuvākajās nedēļās,» piebilda Briedis.

«Pateicos atbalstītājiem ar savu uzvaru. Mēs to vienmēr paveicam kopā. Pārrakstījām Latvijas vēsturi,» pateicās bokseris.

«Bija plāns jau no pirmā raunda spiest Peresu un kontrolēt cīņu. Sākumā neizdevās atrast īsto distanci, turklāt viņš pārsita aci un dabūja apstāties. Bija aizmirsušies tie sitieni, kurus bijām sagatavojuši. Pēc septītā raunda, Maiks kā jau pieredzējis bokseris, traucēja Mairim cīnīties,» atzīmēja Brieža treneris Sandis Kleins.

Latviešu bokserim otrajā raundā tika pārsista uzacs, un uzreiz pēc preses konferences viņš devās pie mediķiem, lai sašūtu to.

«Nevarēju sagaidīt, lai tik ātrāk beigtos raunds un varētu iztīrīt aci. Neko, tā gadās. Šodienai nekādu plānu nav, tagad tik sašūt aci un atpūsties mājās ar sievu un bērnu. Tikko bija 12 raundi, ar ko pietiek,» teica Briedis.

Viņam šodien daudz kas nav sanācis no tā, kas iecerēts.

«Dažreiz gadās tā, ka ir dienas, kad nekas nesanāk. Nesen skatījos tādu stulbu filmu «Neveiksmīgā diena» vai ko līdzīgu. Domāju, ka man tā noteikti nebūs, bet tieši tā arī notika,» atklāja Briedis.

Latvieša pretinieks Peress pēc cīņas kritizēja tiesnesi, nosaucot viņa lēmumus par netaisnīgiem.

«Tiesnesis bija profesionāls savā jomā. Tāpat kā bokseriem katram ir savs stils, arī tiesnešiem ir savs stils,» komentēja Briedis.

Patlaban 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 23 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot. Iepriekšējo dueli viņš aizvadīja 1.aprīlī, kad Dortmundē pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma 12 raundu cīņā uzveica vietējo favorītu Marko Huku un kļuva par pirmo Latvijas bokseri, kurš ieguvis čempiona jostu kādā no prestižākajām kategorijām, kļūstot par WBC čempionu.

Tikmēr Peress ir 2004.gada pasaules junioru čempions, bet profesionālajā ringā 31 gadu vecais bokseris izcīnījis 22 uzvaras, 14 no tām noslēdzot ar nokautu, vienu reizi cīnījies neizšķirti un cietis nu jau trīs zaudējumus. Iepriekšējo cīņu viņš aizvadīja jūnijā, pēc 29 sekunžu ilga dueļa nokautējot slovāku Viktoru Biščaku. Pirms tam viņš cīnījās smagajā svarā, 2015.gada maijā cīņā par WBC sudraba jostu piekāpjoties Aleksandram Povetkinam.

Zīmīgi, ka savas profesionālās karjeras sākumposmā Peress cīnījies ar trim bokseriem no Latvijas, tos arī pieveicot.

Tikmēr otrā zarā IBF čempions Murats Gasijevs no Krievijas mērosies spēkiem ar poli Kšištofu Vlodarčiku, šī dueļa uzvarētājam pēc tam tiekoties ar WBA čempionu Junieru Dortikosu no Kubas, kurš pirms nedēļas pārspēja krievu Dmitriju Kudrjašovu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams