Konfrontācijā ar policiju neatkarības referenduma laikā Katalonijā svētdien cietuši 844 cilvēki, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība, paziņojušas reģiona varasiestādes.

(papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju)

Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons iepriekš apsūdzēja policiju pārmērīgā vardarbībā.

«Spānijas valsts īstenotā neattaisnojamā vardarbibas izmantošana, kas ir gan neracionāla, gan bezatbildīga, neapturēs katalāņu tautas gribu,» žurnālistiem sacīja Pudždemons.

Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Karless Pudžemons nosodīja «nešķirojošo agresiju» pret iedzīvotājiem, kuri cenšas nobalsot referendumā.

Iecirkņi atvērti līdz plkst.20 (21 pēc Latvijas laika). Balsstiesības ir vairāk nekā pieciem miljoniem Katalonijas iedzīvotāju.

Konflikts starp centrālo valdību un Katalonijas līderiem neatkarības referenduma jautājumā ir izvērties par vienu no Spānijas lielākajām krīzēm pēdējo gadu desmitu laikā.

Madride ir aizliegusi šo referendumu un uzskata, ka tas ir nelikumīgs, jo tiesas atzinušas to par antikonstitucionālu.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Katalonijas iedzīvotāji ir sašķelti reģiona neatkarības jautājumā, tomēr vairākums katalāņu grib, lai viņiem būtu iespēja atrisināt šo jautājumu likumīgā un saistošā nobalsošanā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO