Islāmistu kaujinieku uzbrukumā viesnīcai Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo nogalināti 27 cilvēki, svētdien pavēstījušas amatpersonas.

(Papildināta ziņa.)

Vairāk nekā 30 cilvēki uzbrukumā stingri apsargātajai viesnīcai «Nasa-Hablod 2» ievainoti. Uzbrukums sākās sestdien pievakarē un turpinājās apmēram desmit stundas.

Policija pavēstīja, ka pieci uzbrucēji iegāja viesnīcā pēc tam, kad pie tās bija uzspridzinājies terorists pašnāvnieks ar sprāgstvielām piekrautā automašīnā. Vēl viens terorists pašnāvnieks uzspridzinājies ar sprāgstvielām piekrautā mikroautobusā tuvējā krustojumā. Pēc uzbrucēju ieiešanas viesnīcā tur sākusies apšaude ar drošības spēkiem, kurā nogalināti trīs uzbrucēji, bet divi sagūstīti.

Uzbrukumā nogalināts bijušais lopkopības viceministrs, bijušais parlamenta deputāts, kā arī policijas pulkvedis, atklājusi kāda amatpersona.

Viesnīcā uzbrukuma brīdī tika iesprostoti vairāk nekā 20 cilvēki, tostarp valdības amatpersonas.

Par uzbrukumu uzņēmies atbildību ar teroristu tīklu «Al Qaeda» saistītais grupējums «Al Shabab».

Saistībā ar uzbrukumu viesnīcai svētdien tika atbrīvoti no amatiem Somālijas izlūkdienesta vadītājs Abdillahi Mohameds Sanbaluše un valsts policijas priekšnieks Abdihakims Dahirs Saids.

Mogadīšo 14.oktobrī eksplodējot ar sprāgstvielām piekrautai kravas automašīnai, tika nogalināti 358 cilvēki un vairāki simti ievainoti. Arī par šo teroraktu, par kuru neviens nav uzņēmies atbildību, tiek vainots «Al Shabab».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO