Pusaudzis, kurš ceturtdien skolā nežēlīgi piekāva policistu, līdz šim bijis kluss un mierīgs, kā arī nav izcēlies ar sevišķu interesi par mācībām, TVNET sacīja Rīgas sanatorijas internātpamatskolas direktore Anita Stukāne, tādēļ viņa uzsvēra, ka gan viņai, gan skolas personālam notikušais bijis liels pārsteigums.

Pievienots video ar skolotājas interviju

Pusaudži, kas zobojās un filmēja policista sišanu un spārdīšanu ar kājām, šobrīd nožēlojot notikušo. Direktore sacīja, ka skolā kaut kas tāds noticis pirmo reizi. Turpretim skolēnu vecāki jau iepriekš sūdzējušies, ka skolēni šajā skolā uzvedas «diezgan mežonīgi» un netiek disciplinēti, liecina TVNET rīcībā esošā informācija.

Taču direktore apgalvoja, ka pusaudzis jau agrāk ir nonācis policijas redzeslokā saistībā ar savu izvēlēto draugu loku ārpus skolas un viņu aktivitātēm.

Direktore sacīja, ka piektdienas rītā notikusi ārkārtas sapulce, kurā pārrunāts incidents. Skolēniem esot kauns, un «apsmējēji» notikušo nožēlojot. «Bērns ir aizturēts. Viņš bija kluss un mierīgs,» sacīja Stukāne. Tomēr viņa atzīst, ka skolā mācās sarežģīti bērni.

Skolēns ceturtdien pašvaldības policijas darbiniekam sita pa galvu un, kad kārtības sargs pakrita, spēra ar kāju.

Citi audzēkņi gavilēja un notiekošo filmēja.

Pusaudzis aizvadīto nakti pavadījis izolatorā, un šodien VP lems, kādu drošības līdzekli viņam piemērot. Bargākais no drošības līdzekļiem ir apcietinājums.

Policija pēc internetā publicētā uzbrukuma videomateriāla secinājusi, ka vēl viens nepilngadīgais policistam no aizmugures raustījis steku un rokudzelžus un arī iesitis.

Pret šo 2002.gadā dzimušo puisi pagaidām sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu. Policija arī veiks ekspertīzi, lai noskaidrotu miesas bojājuma pakāpi cietušajam policistam.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) preses pārstāvis Toms Sadovskis teica, ka policists pēc hospitalizācijas palaists mājās un viņam ir traumēts plecs.

VP preses pārstāve Gita Gžibovska pastāstīja, ka

pret pusaudzi, kurš likumsargu nogrūda, sākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem,

piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policija pēc internetā publicētā uzbrukuma videomateriāla secinājusi, ka vēl viens nepilngadīgais policistam no aizmugures raustījis steku un rokudzelžus un arī iesitis. Pret šo 2002.gadā dzimušo puisi pagaidām sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu.

Abi pusaudži jau iepriekš nokļuvuši policijas redzeslokā, tomēr policija neatklāj par ko tieši.

Tāpat VP vērtēs puišu vecāku atbildību. Pret abu pusaudžu vecākiem ir sāktas administratīvās lietvedības par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, ja tā rezultātā bērns izdarījis sīko huligānismu vai lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārsta nozīmējuma, vai atradies alkoholisko dzērienu ietekmē.

Par šādu pārkāpumu vecākiem var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu no 70 līdz 210 eiro.

Policija arī veiks ekspertīzi, lai noskaidrotu miesas bojājuma pakāpi cietušajam policistam.

Jau ziņots, ka ceturtdien 12.00 Rīgā, vienā no skolām Brīvības gatvē īsi pirms starpbrīža beigām skolas dežurante vērsās pie Rīgas pašvaldības policijas darbinieka, kurš uzraudzīja kārtību skolas apkaimē, lai viņš aizslēdz skolas durvis.

Brīdī, kad cienījamā vecuma policists devās pie durvīm, viens no skolēniem nostājās tām priekšā un sāka konfliktu.

Policists skolnieku mēģināja pastumt malā, taču agresīvi noskaņotais puisis iesita kārtības sargam pa galvu, informē RPP.

Nevēloties lietot fizisku spēku pret nepilngadīgo, policists mēģināja jaunieti noturēt tā, lai viņš ieturētu distanci no policista, taču tas skolēnu saniknoja vēl vairāk, un viņš atkārtoti uzbruka policistam.

Pēc vairākiem sitieniem pa galvu skolēnam izdevās kārtības sargu nogāzt zemē. Pēc tam pusaudzis vēl vienu reizi iespēra nu jau guļošajam policistam.

Tikmēr uz notiekošo noskatījās citi audzēkņi, kuri gavilēja un filmēja noziedzīgās darbības.

Nedaudz vēlāk pie cietušā kārtības sarga piesteidzās skolas medmāsa un sniedza pirmo palīdzību.

Tikmēr tika izsaukti mediķi un Valsts policijas darbinieki.

Cietušais kārtības sargs hospitalizēts, savukārt aizdomās par uzbrukumu varas pārstāvim aizturēts 15 gadus vecs pusaudzis, kurš aizturēšanas brīdī bija vairāk nekā vienas promiles alkohola reibumā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēts līdz pat pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams