Gadījumu, kurā Rīgas sanatorijas internātpamatskolā skolēns piekāva Rīgas pašvaldības policistu, vērtēs arī Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD). Dienesta vadītāja Inita Juhņēviča portālam TVNET uzsver, ka šāda skolēna rīcība nav pieļaujama ne skolā, ne ārpus tās.

Tādēļ kvalitātes dienests veiks pārbaudi skolā, īpašu uzmanību veltot audzināšanas jautājumu izvērtējumam, vienlaikus noskaidrojot, kādēļ skolēns izglītības iestādē atradās alkohola reibumā un kāda bija skolas rīcība, to konstatējot.

Ņemot vērā sižetā redzamo citu skolēnu attieksmi pret notiekošo – mudinājumi uz vardarbīgās rīcības turpinājumu, notiekošā filmēšana, neiesaistīšanās incidenta pārtraukšanā -, kvalitātes

dienests izvērtēs skolas darbu atbildīgas, pilsoniski aktīvas, drosmīgas un līdzcietīgas attieksmes veidošanā skolēnos.

Jau ziņots, ka ceturtdien 12.00 Rīgā, vienā no skolām Brīvības gatvē īsi pirms starpbrīža beigām skolas dežurante vērsās pie Rīgas pašvaldības policijas darbinieka, kurš uzraudzīja kārtību skolas apkaimē, lai viņš aizslēdz skolas durvis.

Brīdī, kad cienījamā vecuma policists devās pie durvīm, viens no skolēniem nostājās tām priekšā un sāka konfliktu.

Policists skolnieku mēģināja pastumt malā, taču agresīvi noskaņotais puisis iesita kārtības sargam pa galvu, informē RPP.

Nevēloties lietot fizisku spēku pret nepilngadīgo, policists mēģināja jaunieti noturēt tā, lai viņš ieturētu distanci no policista, taču tas skolēnu saniknoja vēl vairāk, un viņš atkārtoti uzbruka policistam.

Pēc vairākiem sitieniem pa galvu skolēnam izdevās kārtības sargu nogāzt zemē. Pēc tam pusaudzis vēl iespēra nu jau guļošajam policistam.

Tikmēr uz notiekošo noskatījās citi audzēkņi, kuri gavilēja un filmēja noziedzīgās darbības.

Nedaudz vēlāk pie cietušā kārtības sarga piesteidzās skolas medmāsa un sniedza pirmo palīdzību.

Tikmēr tika izsaukti mediķi un Valsts policijas darbinieki.

Cietušais kārtības sargs hospitalizēts, savukārt aizdomās par uzbrukumu varas pārstāvim aizturēts 15 gadus vecs pusaudzis, kurš aizturēšanas brīdī bija vairāk nekā vienas promiles alkohola reibumā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēts līdz pat pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams