ANO Hāgas tribunālā šodien bija paredzēts noslēgt lietu par sešu bijušo Bosnijas horvātu politiķu un militārpersonu kara noziegumiem. Taču sēdi nācās pārtraukt, jo viens no apsūdzētajiem Slobodans Praljaks pēc notiesājošā sprieduma nolasīšanas esot «iedzēris indi», ziņo raidorganizācija BBC. Horvātijas sabiedriskā televīzija vairākas stundas pēc notikušā paziņoja, ka Praljaks esot miris.

72 gadus vecais Slobodans Praljaks tiesas zālē piecēlās kājās un iedzēra no maza trauka.

«Es esmu ieņēmis indi,» Praljaks sacīja tiesnesim, kurš paturēja spēkā 2013.gada spriedumu, ar kuru Praljakam tika piespriests 20 gadu cietumsods.

Tiesnesis deva rīkojumu pārtraukt sēdi, vēsta raidorganizācija «Euronews».

BBC ziņo, ka tiesnesis licis noglabāt nelielo glāzīti, no kuras Praljaks iedzēra. Kāds no zālē esošajiem cilvēkiem paziņojis, ka izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība.

ANO Starptautiskais kriminālnoziegumu tribunāls bijušajai Dienvidslāvijai (ICTY) pagājušajā nedēļā piesprieda mūža ieslodzījumu bijušajam Bosnijas serbu armijas komandierim Ratko Mladičam, atzīstot viņu par vainīgu genocīdā, kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci Bosnijas kara laikā.

Bija paredzēts, ka spriedums pašpasludinātās Bosnijas horvātu valsts bijušā prezidenta Jadranko Prliča un piecu citu horvātu lietā noslēgs ICTY darbu, kas sākās 1993.gadā.

2013.gadā tribunāls atzina Prliču un piecus citus apsūdzētos par vainīgiem apsūdzībās 26 punktos par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci. Tiesneši secināja, ka apsūdzētie vēlējās padzīt musulmaņus no tām Bosnijas daļām, ko viņi bija iecerējuši apvienot, lai izveidotu Lielhorvātiju.

Prličam tika piespriesti 25 gadi cietumā, un viņš spriedumu pārsūdzēja. Pārējiem apsūdzētajiem tika piespriesti cietumsodi no desmit līdz 20 gadiem, un arī viņi iesniedza apelācijas prasības.

Bosnijas kara laikā notika asas cīņas starp Bosnijas musulmaņiem un serbiem, bet brīžiem tika novērotas arī sīvas kaujas starp Bosnijas musulmaņiem un horvātiem.

Bruņotā konflikta laikā, kas ilga no 1992.gada marta līdz 1995.gada novembrim, dzīvību zaudēja aptuveni 100 000 cilvēku un 2,2 miljoni cilvēku - gandrīz puse no pirmskara iedzīvotāju skaita - bija spiesti pamest savas mājas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO