Miris Bosnijas horvātu līderis Slobodans Praljaks, kurš trešdien ANO Starptautiskā kriminālnoziegumu tribunāla bijušajai Dienvidslāvijai (ICTY) sēdes laikā iedzēra indi, vēsta Horvātijas valsts telekanāls «TV HRT».

Viņa nāvi apstiprinājis Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs, kurš izteicis līdzjūtību Praljaka ģimenei.

Plenkovičs preses konferencē pavēstīja, ka «mēs visi diemžēl kļuvām par liecinieku viņa rīcībai, ar kuru viņš atņēma pats savu dzīvību».

Pēc viņa teiktā, Praljaka rīcība atspoguļo «dziļo morālo netaisnību» pret sešiem Bosnijas horvātiem, kuru spriedumus Hāgas tribunāls trešdien atstāja spēkā.

ICTY gatavojās pasludināt savu pēdējo spriedumu, noslēdzot darbu ar apelācijas izskatīšanu lietā par sešu bijušo Bosnijas horvātu politiķu un militārpersonu notiesāšanu par kara noziegumiem.

72 gadus vecais Praljaks pēc tam, kad tiesneši atstāja spēkā viņam piespriesto 20 gadu cietumsodu, izkliedza frāzi «Praljaks nav noziedznieks!» un iedzēra no mazas brūnas pudelītes.

Praljaks paziņoja savam advokātam, ka iedzēris indi, un tiesas sēde tika nekavējoties apturēta.

Horvātijas valsts televīzijas kadros bija redzama ātrās palīdzības automašīna, kas Hāgā policijas eskorta pavadībā devās prom no ICTY.

2013.gadā tribunāls atzina Praljaku un piecus citus apsūdzētos, tostarp pašpasludinātās Bosnijas horvātu valsts bijušo prezidentu Jadranko Prliču par vainīgiem apsūdzībās par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci. Tiesneši secināja, ka apsūdzētie vēlējās padzīt musulmaņus no tām Bosnijas daļām, ko viņi bija iecerējuši apvienot, lai izveidotu Lielhorvātiju.

ICTY pagājušajā nedēļā piesprieda mūža ieslodzījumu bijušajam Bosnijas serbu armijas komandierim Ratko Mladičam, atzīstot viņu par vainīgu genocīdā, kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci Bosnijas kara laikā.

Tā bija ICTY pēdējā lielā lieta.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams