Reaģējot uz piektdien iznākušo grāmatu, kurā Baltais nams attēlots nelabvēlīgā gaismā, ASV prezidents Donalds Tramps sestdienas rītā tviterī noraidīja šaubas par savu garīgo veselību un nosauca sevi par ļoti stabilu ģēniju.

Vairākos tvītos agri sestdienas rītā Tramps uzsvēra, ka «visas manas dzīves laikā divi mani lielākie aktīvi bija mana garīgā stabilitāte un tas, ka esmu patiešām gudrs».

«Es no ĻOTI veiksmīga uzņēmēja kļuvu par vadošu televīzijas zvaigzni, tad par Savienoto Valstu prezidentu (ar pirmo mēģinājumu). Es domāju, ka tas nozīmē nevis gudru, bet ģēniju (..) ļoti stabilu ģēniju,» rakstīja Tramps.

Trampa piemērotību amatam piektdien aizstāvēja ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons, kuram par to intervijā tika uzdots jautājums.

«Es nekad neesmu apšaubījis viņa psihisko veselību. Man nav bijis pamata apšaubīt viņa psihisko veselību,» telekanālam CNN uzsvēra Tilersons. ASV mediji pērn vēstīja, ka Tilersons Trampu esot nosaucis par plānprātiņu.

Maikla Vulfa sarakstītā grāmata «Fire and Fury: Inside the Trump White House» Vašingtonā ātri tika izpārdota, un tajā rakstītais ASV galvaspilsētā ticis plaši apspriests.

Vulfs piektdien pavēstīja, ka materiāli grāmatai ņemti no intervijām ar Trampam tuvu stāvošiem cilvēkiem, un visi viņi Trampu raksturojuši vienādi.

«Viņi visi teica, ka viņš ir kā bērns. Un viņi ar to domā to, ka viņam ir vajadzīgs tūlītējs apmierinājums. Viss attiecas uz viņu,» Vulfs stāstīja telekanāla NBC raidījumā «Today».

«Ļaujiet man novilkt šeit līniju. 100% cilvēku ap viņu» apšauba Trampa piemērotību amatam, turpināja autors.

«Viņi saka, ka viņš ir plānprātiņš, idiots. Patiesībā norit sacensība, lai tiktu skaidrībā par to, kas ir šis cilvēks. Atcerēsimies, ka šis cilvēks nelasa. Neklausās. Viņš ir kā ķīniešu biljards. Vienkārši šauj no malām,» paziņoja Vulfs.

Trampa advokāts bija pieprasījis apturēt grāmatas izdošanu. Pats prezidents tikmēr teicis, ka nav devis Vulfam pilnīgi nekādu piekļuvi Baltajam namam un noliedza, ka jebkad būtu runājis ar viņu grāmatas rakstīšanas nolūkos.

«Pilns ar meliem, sagrozītiem faktiem un avotiem, kas neeksistē,» tviterī rakstīja Tramps.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams