Svētdien uzliesmojis un nogrimis Ķīnas austrumu piekrastē avarējušais tankkuģis «Sanchi», un Irānas amatpersona paziņojusi, ka vairs nav nekādu cerību atrast kādu izdzīvojušo.

Uz tankkuģa, kas 6.janvārī sadūrās ar Honkongas preču kuģi «Crystal», atradās 32 komandas locekļi - 30 Irānas un divi Bangladešas pilsoņi. Līdz šim atrasti trīs bojāgājušo līķi.

Tankkuģis veda 136 000 tonnu naftas no Irānas uz Dienvidkoreju. Ķīnas amatpersonas apgalvo, ka milzīgas vides katastrofas risks nepastāv.

Ķīnas Transporta ministrija ziņoja, ka tankkuģis svētdien ap dienas vidu pēkšņi uzliesmojis, izraisot 800 līdz 1000 metrus augstu dūmu mākoni, un vēlāk nogrimis.

Irānas glābēju komandas pārstāvis Muhameds Rastads vēl pirms tankkuģa nogrimšanas Irānas raidorganizācijai sacīja, ka vairs nav nekādu cerību atrast kādu izdzīvojušo.

«Crystal» apkalpes sniegtā informācija liecina, ka tankkuģa apkalpe, visticamāk, gājusi bojā pirmajā stundā pēc sadursmes, kam sekoja eksplozija.

«Neskatoties mūsu pūlēm, nav bijis iespējams apdzēst ugunsgrēku un atgūt līķus, jo visu laiku notiek sprādzieni un gāzes noplūdes,» sacīja Rastads.

Ķīnas glābēju komandai sestdien izdevās atgūt tankkuģa «melno kasti», paziņoja Ķīnas Transporta ministrija, bet sīkāku informāciju nesniedza.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO