Maskavas kinoteātrim «Pioņer» piemērota 100 000 rubļu (1435 eiro) liela sodanauda par aizliegtās britu komēdijas «The Death of Stalin» («Staļina nāve») demonstrēšanu, ceturtdien ziņo Krievijas mediji.

Krievijas Kultūras ministrija pagājušajā mēnesī atsauca atļauju šīs filmas izrādīšanai pāris dienas pirms plānotās pirmizrādes Krievijā. Ministrija aizliedza filmu, jo tā «saturot informāciju, kuras izplatīšana ar likumu Krievijā ir aizliegta».

Tomēr «Pioņer», kas specializējas ārzemju filmās, nolēma izrādīt šo skotu režisora Armando Ianuči filmu pirms kinoteātris bija saņēmis oficiālu paziņojumu par aizliegumu.

Filma, kas ir Lielbritānijas un Francijas kopražojums, satīriskā gaismā ataino komunistiskā režīma vadoņu cīņu par varu pēc Staļina nāves 1953. gadā.

Lai gan presē filma izpelnījusies labas atsauksmes, tās iespējamā izrādīšana izsauca komunistiski un šovinistiski noskaņoto aprindu protestus.

Vairāk nekā piektā daļa Krievijas sabiedrības uzskata Staļinu par 20. gadsimta elku, liecina Krievijas Sabiedriskās domas izpētes centra pagājušajā mēnesī publiskotie aptaujas rezultāti.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO