FOTO: Reuters/ScanPix

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien pauda sašutumu par to, ka Meksikā Savienoto Valstu robežas virzienā ceļu netraucēti turpina imigrantu «karavāna». Otro dienu pēc kārtas Tramps tviterī uzbruka Meksikai, jo tā netraucēti ļauj doties ASV robežas virzienā 1500 cilvēku lielai imigrantu grupai. Par tās pārvietošanos regulāri ziņo ASV mediji.

Prezidents solījis atteikties no brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu un Meksiku, kā arī pieprasījis Kongresam pieņemt stingrākus likumus imigrācijas jomā un atbalstīt mūra būvēšanu uz robežas ar Meksiku.

Tramps arī paziņojis, ka vairs neatbalsta programmas DACA, kas no deportācijas pasargā aptuveni 700 000 nelegālo imigrantu, aizstāšanu.

«Lai arī cik tas nebūtu smieklīgi, tos, kas šķērsojuši dienvidu robežu, mūsu likumi neļauj viegli sūtīt atpakaļ tur, no kurienes tie nākuši. Meksikai un Kanādai ir stingri imigrācijas likumi, bet mūsējie ir Obamas joks. Rīkojies, Kongres,» pirmdien tviterī aicināja Tramps.

«Hondurasa, Meksika un daudzas citas valstis, pret kurām ASV ir ļoti dāsnas, sūta daudzus savus cilvēkus uz mūsu valsti, izmantojot vājo imigrācijas politiku. Šurp nāk karavānas. Ir jāpieņem stingri likumi un jābūvē mūris. Demokrāti pieļauj atvērtas robežas, narkotikas un noziedzību,» sociālajā tīklā norādīja Tramps.

Kustības «Pueblo Sin Fronteras» («Tautas bez robežām») aktīvistu organizētās 1500 imigrantu grupas pārstāvji apgalvo, ka viņiem nācies bēgt no Salvadoras, Gvatemalas, Hondurasas un Nikaragvas nabadzības un noziedzīgo grupējumu vardarbības dēļ.

Grupa 25.martā uzsāka ceļu Čjapasā, Meksikas dienvidos, un dodas uz ASV robežu, kur daudzi cer lūgt patvērumu. Pirmdien grupa šķērsoja kalnaino Oahakas štatu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO