FOTO: AP/Scanpix

Pirmdien ASV glābšanas dienestiem izdevās glābt 13 gadus vecu zēnu, kurš bija nejauši iekritis kanalizācijas akā. Straume viņu ienesa Losandželosas labirintam līdzīgajā kanalizācijas sistēmā, kurā pusaudzis pavadīja vairāk nekā 12 stundas, vēsta aģentūra AP.

Džesijs Ernandess svētdien Losandželosas parkā ar citiem bērniem spēlējās uz koka dēļiem, kas bija pārlikti atvērtai lūkai. Dēlis ielūza, un Ernandess nokrita apmēram astoņus metrus zemāk esošajos notekūdeņos, paziņoja Losandželosas Ugunsdzēsības dienesta pārstāvis Braiens Hamfrijs.

Pārējie bērni uzreiz par notikušo paziņoja pieaugušajiem, kuri izsauca glābējus. Pēc to ierašanās sākās 12 stundas ilgi meklējumi, izmantojot peldošas, ar kamerām aprīkotas ierīces, kas tika ielaistas notekūdeņu caurulēs.

Ernandesu izdevās atrast, kad glābēji uz kādas caurules pamanīja plaukstu nospiedumus. Glābēju vienība tajā izurba caurumu un trīs metru dziļumā ielaida šļūteni, pie kuras Ernandess pieķērās. Kad zēnu izdevās izvilkt no kanalizācijas sistēmas, viņam uzreiz tika sniegta pirmā medicīniskā palīdzība. Glābēji noskaloja puikam kanalizācijas netīrumus, kā arī ar speciālu šķidrumu izskaloja viņa acis un degunu.

FOTO: AP/Scanpix

Ernandesu atrada apmēram kilometra attālumā no vietas, kur viņš pazuda. Zēns lūdza iespēju nekavējoties piezvanīt savai ģimenei.

«Es lūdzu Dievu, lai viņš man palīdz un neļauj nomirt,» teica Ernandess. «Tur bija ļoti klusi. Varēja dzirdēt, kā plūst ūdens, bet neko nevarēja redzēt. Bija tumšs.»

Glābēji sacīja, ka šādi nelaimes gadījumi esot ļoti bīstami un ka izredzes pazudušo atrast samazinoties ik stundu. Zēnam izdevās atrast vietu, kurā bija tīrs gaiss, un noturēties tur līdz glābēju atnākšanai. Hamfrijs norāda, ka izglābšanos varētu saukt par «brīnumainu». «Viņam piemīt milzīgs iekšējais spēks,» viņš uzslavēja Ernandesu. «Viņš tik viegli nepadodas.»

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO