Līdzjutēji un mediji tiekas ar Latvijas dāmu tenisa izlasi

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā pirmdien līdzjutējiem bija iespēja satikt Latvijas sieviešu tenisa izlasi pirms došanās uz Krieviju, kur no 21. līdz 22. aprīlim notiks izslēgšanas spēles par iekļūšanu Federāciju kausa («Fed Cup») 2. pasaules grupā. Pasākumā piedalījās arī pasaules elites līmeņa tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova.

Latvijas izlase, kurā bez Ostapenko un Sevastovas ir arī Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane, uz Hantimansijsku dosies otrdien, savukārt gaidāmo dueli translēs televīzijas kanāls «Best4sport TV».

Jau pirmdien uz Hantimansijsku izlidos Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, kurš mača norises vietā ieradīsies dienu ātrāk, lai pārbaudītu apstākļus, kādi Sibīrijā gaida tenisistes.

«Brauksim cīnīties, jo izredzes ir 50 pret 50. Mēs ar šādu komandu ne vienai vien lielvalstij liksim trūkties,» sacīja Lejnieks, piebilstot, ka Marcinkēviča komandai pievienosies otrdien Maskavā.

Viņš arī norādīja, ka pasaules ranga piektā rakete Ostapenko ir saķērusi nelielu vīrusu, tomēr būs gatava spēlēt.

Tikmēr Latvijas izlases kapteinis Andis Juška neslēpa, ka viņam ir liels gods būt par šīs komandas vadītāju.

«Meitenes ir labā gatavībā. Viss ir kārtībā. Daniela Vismane divas nedēļas trenējās Valensijā uz māla un būs gatava spēlēt, ja būs nepieciešams,» sacīja Juška. «Aļona ir Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja, līdz ar to esam favorīti tieši uz māla. Arī Nastja uz tā ļoti labi jūtas.»

Tikmēr Ostapenko uzsvēra, ka komanda centīsies parādīt savu labāko sniegumu. «Domāju, uz māla spēlēt man būs labi, it īpaši tādēļ, ka pērn vinnēju Francijas čempionātu. Centīsimies parādīt labāko sniegumu. Līdzjutējiem mums jānovēl veiksme, lai komandas gars vienmēr būtu pozitīvs. Rīgā saslimu ar vīrusu, bet, cerams, viss būs labi,» optimistiska bija Latvijas tenisa zvaigzne.

Savukārt Sevastova norādīja, ka Krievijai kā mājiniecei būs priekšrocība, jo Hantimansijska atrodas arī citā laika joslā.

«Krievija ir stipra komanda, bet bumba ir apaļa. Tallinā, kur uzvarējām pirmajā grupā, mums palīdzēja saliedēties, tāpēc komandas gars ir vienots. Esmu gatava mačam, un man patīk māls. Redzēsim, kāda tur būs situācija,» bilda ranga 15. vietā esošā tenisiste.

Krievija cīņai pret Latviju pieteikusi Anastasiju Pavļučenkovu, Jekaterinu Makarovu, Jeļenu Vesņinu un Natāliju Vihļancevu, kamēr viņām nevarēs palīdzēt valsts pirmā rakete Darja Kasatkina.

Krievijas izlases kapteinis būs karjeras laikā trīs ATP titulus izcīnījušais Igors Andrejevs.

«Makarova ir kreile, bet pret tām man nepatīk spēlēt. Neērta pretiniece ir arī Pavļučenkova,» sacīja Sevastova.

No Krievijas komandā iekļautajām tenisistēm Pavļučenkova WTA rangā ir 27.pozīcijā, Makarova ieņem 32.vietu, Vesņina ir 43.pozīcijā, bet Vihļanceva atrodama 82.vietā.

Tikmēr Vismane neslēpa, ka viņai ir liels gods būt komandā. «Esmu ļoti priecīga būt kopā ar Latvijas lielākajām zvaigznēm,» piebilda jaunā tenisiste.

Latvijas vadošās tenisistes pēdējā mēneša laikā uzņēmušas lielisku formu, jo Ostapenko marta beigās aizkļuva līdz Maiami WTA «Premier» turnīra finālam, kamēr Sevastova aprīļa ievadā spēlēja Čārlstonas WTA «Premier» sacensību pusfinālā.

Latvijas izlase, kurai palīdzēja pasaules divdesmitnieka spēlētājas Ostapenko un Sevastova, februāra sākumā pārvarēja Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīru un kvalificējās «play-off» kārtai par vietu otrajā pasaules grupā.

Izlozē par Latvijas pretinieci kļuva Krievija, kas otrās pasaules grupas cīņā ar 1-4 zaudēja Slovākijai, taču zaudētājas bija tālu no optimālā sastāva.

Jau pirms izlozes bija zināms, ka vieta, kur Latvijas izlase spēlēs, tiks noskaidrota ar papildu loteriju, jo līdz šim tā Federāciju kausā allaž sacentusies neitrālā laukumā. Loterijā veiksme bija Krievijas pusē, kas līdz ar to rīkos šo dueli.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pat gadā sacentās pasaules grupā starp 32 vienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

1994.gadu Latvija jau sāka pasaules grupā, bet pirmajā kārtā piekāpās Austrālijai un pēc tam līdz šim allaž spēlēja Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā, otrajā un divus gadus pat trešajā grupā.

Nākamgad abas pasaules grupas atkal tiks apvienotas, bet, lai tajā iekļūtu, Latvijas izlasei jāpārvar «play-off» kārta.

Krievija 2015.gadā spēlēja sacensību finālā, bet, ja tā zaudēs Latvijai, pirmoreiz kopš 1997.gada izkritīs no pasaules grupas. Krievija savā vēsturē Federāciju kausā uzvarējusi četras reizes, visus titulus iegūstot iepriekšējā desmitgadē.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO