Tūkstošiem cilvēku trešdien atkal pulcējušies Erevānas centrā, lai protestētu pret bijušā Armēnijas prezidenta Serža Sargsjana apstiprināšanu premjerministra amatā.

Policija jau aizturējusi vairākus desmitus demonstrantu, kas mēģināja bloķēt vienu no galvenajām galvaspilsētas ielām, no notikumu vietas ziņo aģentūras AFP reportieris.

Aktīvisti sapulcējušies arī pie Sargsjana rezidences.

Kā ziņots, parlaments otrdien apstiprināja Sargsjanu premjera amatā, neskatoties uz masu protestiem, kādus Armēnija pēdējo gadu laikā nav pieredzējusi.

Konstitucionālās reformas rezultātā Armēnijā prezidentālā pārvalde nomainīta ar parlamentāro, un vara turpmāk būs koncentrēta premjera rokās.

Opozīcija protestēja pret konstitūcijas grozījumiem, kas tika apstiprināti 2015.gadā notikušajā referendumā, jo uzskata, ka to mērķis ir saglabāt Sargsjana un viņa vadītās Republikāņu partijas varu pēc viņa prezidentūras beigām.

Sargsjana otrais un pēdējais termiņš prezidenta amatā beidzās pagājušajā nedēļā, un viņu valsts galvas krēslā nomainījis Armens Sargsjans, kas gan, neskatoties uz uzvārdu sakritību, nav saistīts ar bijušo prezidentu kādām radniecības saitēm.

Protesti Erevānā notiek jau kopš piektdienas. Policijai pielietojot asaru gāzi pret protestētājiem, pirmdien tika ievainoti vairāki desmiti demonstrantu.

Varasiestādes ziņoja, ka medicīniskā palīdzība bijusi nepieciešama 46 cilvēkiem, tostarp sešiem policistiem.

Vēlāk demonstrācijas pārsviedušās arī uz divām citām lielākajām Armēnijas pilsētām - Gjumri un Vanadzoru.

Opozīcijas partijas «Jelk» («Izeja») līderis Nikols Pašinjans aicinājis uz «miermīlīgu samta revolūciju» un mudina savus atbalstītājus sākt veidot visā valstī «revolucionārās komitejas».

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams