Cīņu par vietu Federāciju kausa («Fed Cup») otrajā pasaules grupā sestdien Krievijas pilsētā Hantimansijskā iesāks Latvijas tenisistes Anastasijas Sevastovas duelis ar Anastasiju Pavļučenkovu, kamēr Aļona Ostapenko sacentīsies ar Jekaterinu Makarovu.

Sestdien Latvijas komandas duelis ar mājinieci Krieviju sāksies plkst.12 pēc Latvijas laika, turklāt to tiešraidē translēs «Best4Sport TV» kanāls.

Savukārt svētdien no plkst.11 būs vēl divas vienspēles un arī dubultspēle. Komanda, kas pirmā uzvarēs trīs mačos, nākamgad iekļūs starp Federāciju kausa 16 spēcīgākajām izlasēm.

Pasaules ranga 15.vietas īpašniece Sevastova ar Pavļučenkovu, kura ir planētas 27.vietā, savas karjeras laikā spēkojusies piecas reizes un visās ir zaudējusi, turklāt krieviete atdevusi tikai vienu setu.

Tikmēr planētas piektā rakete Ostapenko ar ranga 32.vietas īpašnieci Makarovu spēkojusies vienu reizi, šā gada sākumā Sidnejas WTA «Premier» sērijas turnīra pirmajā kārtā Latvijas pārstāvei piedzīvojot neveiksmi ar 6-7 (3:7), 1-6.

Latvijas izlases sastāvā šim duelim vēl pieteiktas Diāna Marcinkēviča (pasaules ranga 281.vieta) un Daniela Vismane (786.). Tikmēr Krievijai sastāvā ir arī Jeļena Vesņina (43.) un Natālija Vihļanceva (82.).

Svētdienas dubultspēlei pagaidām pieteiktas Marcinkēviča/Vismane un Makarova/Vesņina, kuras dubultspēļu rangā ir augstajā otrajā vietā.

Krievijas valstsvienībai šajā duelī nevarēs palīdzēt valsts pirmā rakete Darja Kasatkina, kura ir rangā atrodas 14.vietā, kā arī pieredzējušās Svetlana Kuzņecova, kura rangā ir 28.pozīcijā, un slavenā Marija Šarpova, kura rangā atrodama 42.vietā.

Latvijas izlases kapteinis šajā turnīrā ir Andis Juška, kamēr Krievijai tas ir karjeras laikā trīs ATP titulus izcīnījušais Igors Andrejevs.

Latvijas labākās tenisistes pēdējā mēneša laikā uzņēmušas lielisku formu, jo Ostapenko marta beigās aizkļuva līdz Maiami WTA «Premier» turnīra finālam, kamēr Sevastova aprīļa ievadā spēlēja Čārlstonas WTA «Premier» sacensību pusfinālā.

Latvijas izlase, kurai palīdzēja pasaules divdesmitnieka spēlētājas Ostapenko un Sevastova, februāra sākumā pārvarēja Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīru un kvalificējās «play-off» kārtai par vietu otrajā pasaules grupā.

Izlozē par Latvijas pretinieci kļuva Krievija, kas otrās pasaules grupas cīņā ar 1-4 zaudēja Slovākijai, taču zaudētājas bija tālu no optimālā sastāva.

Jau pirms izlozes bija zināms, ka vieta, kur Latvijas izlase spēlēs, tiks noskaidrota ar papildu loteriju, jo līdz šim tā Federāciju kausā allaž sacentusies neitrālā laukumā. Loterijā veiksme bija Krievijas pusē, kas līdz ar to rīko šo dueli.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pašā gadā sacentās pasaules grupā starp 32 vienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

1994.gadu Latvija jau sāka pasaules grupā, bet pirmajā kārtā piekāpās Austrālijai un pēc tam līdz šim allaž spēlēja Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā, otrajā un divus gadus pat trešajā grupā.

Nākamgad abas pasaules grupas atkal tiks apvienotas, bet, lai tajā iekļūtu, Latvijas izlasei jāpārvar «play-off» kārta.

Krievija 2015.gadā spēlēja sacensību finālā, bet, ja tā zaudēs Latvijai, pirmoreiz kopš 1997.gada izkritīs no pasaules grupas. Krievija savā vēsturē Federāciju kausā uzvarējusi četras reizes, visus titulus iegūstot iepriekšējā desmitgadē.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO