Armēnijas opozīcija ceturtdien plāno jaunus protestus pret valdošo Republikāņu partiju, pieprasot partijas atteikšanos no varas pēc premjerministra Serža Sargsjana atkāpšanās.

Jau vēstīts, ka trešdien demonstrācijā Erevānā piedalījās desmitiem tūkstoši cilvēku.

Protestētāji trokšņoja, svilpa, rībināja bungas un taurēja ar automašīnu signāltaurēm, bet plakāti viņu rokās vēstīja, ka protestu kustība ir miermīlīga. Demonstranti pieprasīja iecelt opozīcijas līderi Nikolu Pašinjanu par premjerministru.

Jau vēstīts, ka, piekāpjoties pieaugošajam spiedienam no protestētāju puses, bijušais prezidents Seržs Sargsjans pirmdien paziņoja par atkāpšanos no nesen iegūtā premjerministra amata.

Konstitucionālās reformas rezultātā Armēnijā prezidentālā pārvalde nomainīta ar parlamentāro, un vara turpmāk būs koncentrēta premjera rokās.

Opozīcija protestēja pret konstitūcijas grozījumiem, kas tika apstiprināti 2015.gadā notikušajā referendumā, uzskatot, ka to mērķis ir saglabāt Serža Sargsjana un viņa vadītās Republikāņu partijas varu pēc viņa prezidentūras beigām.

Serža Sargsjana otrais un pēdējais termiņš prezidenta amatā beidzās 9.aprīlī, un viņu valsts galvas krēslā nomainījis Armens Sargsjans, kas gan, neskatoties uz uzvārdu sakritību, nav saistīts ar bijušo prezidentu kādām radniecības saitēm.

Pašinjanam trešdien bija plānota tikšanās ar premjerministra vietas izpildītāju Karenu Karapetjanu, taču valdība paziņoja, ka tikšanās atcelta opozīcijas vienpusējo prasību dēļ.

Uzrunājot demonstrantus trešdienas vakarā, Pašinjans aicināja Karapetjanu «nekavējoties atzīt mūsu revolucionāro uzvaru un atteikties no savām ambīcijām».

«Ja Republikāņu partija uzdrīkstēsies izvirzīt kandidātu, tauta aplenks parlamentu un valdības ēkas,» paziņoja opozīcijas līderis.

Pašinjans uzstājis, ka jaunajam premjerministram jābūt «tautas kandidātam», nevis Republikāņu partijas biedram, un paudis gatavību pats stāties premjera amatā.

Opozīcijas bloks trešdien paziņoja, ka nominēs Pašinjanu premjerministra amatam. Taču Pašinjanam pašreiz pietrūkst 13 balsu, lai tiktu ievēlēts amatā, ziņu aģentūrai AFP atklāja kāds opozīcijas likumdevējs.

Republikāņu partija kontrolē 58 no 105 vietām parlamentā. Lai kandidāts tiktu ievēlēts premjerministra amatā viņam nepieciešamas vismaz 53 balsis.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams