Daudziem jaunu auto pircējiem viens no svarīgākajiem izvēles kritērijiem ir paša un pasažieru drošība. Lūk, drošākie dažādu klašu auto, kādus šobrīd var iegādāties.

 
Volvo XC 60 / Foto: Volvo

Lielie apvidnieki

Volvo XC 60 ir tas auto, kuru jauno automobiļu novērtēšanas programmas EuroNCAP eksperti atzina par absolūti drošāko automobili, ar kādu viņiem bijusi darīšana 2017.gadā. Tādēļ loģiski, ka zviedru SUV ir arī drošākais jaunais auto pilna izmēra apvidus auto kategorijā.

 
Volkswagen Arteon / Foto: Publicitātes foto

Biznesa klases auto

Šajā kategorijā EuroNCAP uzvaras laurus plūc Volkswagen Arteon, kas ir nedaudz greznāka alternatīva VW Passat. Automobilis reālajā dzīvē konkurē ar tādiem modeļiem kā Audi A5 Sportback, taču drošības jomā to pārspēj.

 
Volkswagen T-Roc / Foto: Jānis Škapars/TVNET

Mazie apvidus auto

Mazo apvidus auto kategorijā par drošāko EuroNCAP eksperti atzinuši Volkswagen T-Roc - VW Golf izmēra krosoveru, kas pieejams gan ar priekšpiedziņu, gan 4MOTION pilnpiedziņas sistēmu.

 
Subaru Impreza / Foto: Subaru

Mazie ģimenes auto

Šajā automobiļu kategorijā par uzvarētājiem iecelti uzreiz divi auto - Subaru XV un Impreza. Kā raksta britu thesun.co.uk, vienāds drošības vērtējums tiem piešķirts, jo, lai arī modeļi viens no otra jūtami atšķiras, to konstrukcijas un aprīkojuma principi ir ļoti līdzīgi. Īpašs bonuss, kas palīdzējis celt Subaru modeļu novērtējumu, ir EyeSight sistēma, kas vēro ceļu un palīdz izvairīties no negadījumiem.

Subaru Impreza / Foto: Subaru
 
Volkswagen Polo / Foto: Volkswagen

Supermini automobiļi

Volkswagen Polo grūti nodēvēt par supermini automobili, taču tāds ir EuroNCAP lietotais iedalījums. Automobiļa sniegtā drošība pieaugušiem pasažieriem EuroNCAP novērtēta ar tādu pašu 96% rādītāju kā VW Arteon un T-Roc.

 
Opel Crossland X / Foto: Opel

Mazie MPV

Mazo daudzfunkcionālo auto kategorijā uzvaras laurus EuroNCAP ekspertu vērtējumā plūcis Vauxhall Crossland X, kas tas pats Opel Crossland X vien ir. Eksperti aprēķinājuši, ka šajā auto pieaugušo drošības līmenis ir 85% no iespējamā. Tas ir vairāk nekā citiem šāda tipa auto, taču mazāk nekā XC 60, kuram attiecīgais rādītājs ir 98%.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams