Noslepkavotais krievu žurnālists Arkādijs Babčenko

FOTO: AFP/SCANPIX

Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans paudis pārliecību, ka pie krievu žurnālista Arkādija Babčenko nošaušanas Kijevā vainojama Krievija, vēsta raidorganizācija BBC. Pret Kremli kritiski noskaņotais Babčenko tika nošauts otrdien.

(Papildināta ziņa.)

«Es esmu pārliecināts, ka Krievijas totalitārā mašīna nepiedeva viņam godīgumu un principiālo nostāju,» sociālajā tīklā «Facebook» raksta Groismans. «Viņš bija īsts Ukrainas draugs, kurš pasaulei stāstīja taisnību par Krievijas agresiju.»

«Slepkavas ir jāsoda,» viņš uzsvēra.

Krievija mudinājusi sākt izmeklēšanu, bet norādījusi, ka «asiņaini noziegumi» esot ikdiena «Kijevas režīmā».

41 gadu veco Babčenko sašautu pie daudzdzīvokļu mājas ieejas atrada viņa sieva. Babčenko nomira ātrās palīdzības automašīnā ceļā uz slimnīcu.

Babčenko kolēģis, žurnālists Osmans Pašajevs sociālajā tīklā «Facebook» atklāja, ka Babčenko sašauts trīs reizes mugurā savas mājas kāpņutelpā.

Kijevas policijas priekšnieks Andrijs Kriščenko pauda aizdomas, ka Babčenko nogalināts viņa «profesionālo aktivitāšu» dēļ.

Ukraina publiskojusi iespējamā slepkavas fotorobotu. Tas ir apmēram 40 līdz 45 gadus vecs vīrietis, vidēja auguma un ar bārdu.

Babčenko dienēja Krievijas armijā pirmā Čečenijas kara laikā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados un vēlāk kļuva par žurnālistu.

Viņš strādājis par kara žurnālistu vairākos Krievijas medijos, bet 2017.gada februārī pameta Krieviju, jo bija saņēmis draudus. Babčenko arī bažījās, ka Krievijas varasiestādes varētu viņu aizturēt.

Pēc Krievijas atstāšanas Babčenko pārcēlās uz Prāgu un pēc tam uz Kijevu, kur strādāja telekanālā ATR, kura mērķauditorija ir Krievijas okupētās Krimas tatāri.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO