FOTO: Reuters/ScanPix

Vēsts par pazīstamā Krievijas žurnālista un Kremļa kritiķa Arkādija Babčenko slepkavību Kijevā izraisījusi šoku Krievijas kolēģu vidū un liberālajā sabiedrībā.

Pieminot nogalināto žurnālistu, cilvēki Maskavā nes ziedus uz tā dēvēto Ņemcova tiltu - vietu, kur 2015.gada februārī tika nošauts opozicionārs Boriss Ņemcovs.

Babčenko piemiņas pasākumi trešdien notiks Krievijā un Ukrainā.

«Šis ir terorakts pret žurnālistu kopienu Krievijā un Ukrainā,» sacīja Krievijas opozīcijas laikraksta «Novaja gazeta» žurnālists Pāvels Kanigins. «Slepkavas uzbrukuši mums visiem, izvēloties vispatiesāko, skaļāko un drosmīgāko, to, kurš ir visiem redzams.»

Vairāki «Novaja gazeta» žurnālisti nogalināti pēdējo gadu laikā. 2006.gadā savas mājas kāpņutelpā tika nošauta šā izdevuma autore Anna Poļitkovska.

«Toksiskā dzimtene turpina nogalināt, indējot pasauli arī ārpus savām robežām,» komentēja Maskavas Ekonomikas augstskolas profesors Sergejs Medvedevs.

Pazīstamā Krievijas žurnāliste Natālija Gevorkjana, kas tagad dzīvo Francijā, sacīja, ka situācija kļuvusi tik slikta, ka Eiropas Savienībai un ASV būtu jāpalīdz aizsargāt cilvēkus, kas bēg no vajāšanām un nāves draudiem Krievijā.

«Arkādiju nošāva par viņa publikācijām «Feisbukā». Man šķiet, ka tā bija atriebība par to, ko viņš raksta,» atzina telekanāla «Nastojaščeje vremja» žurnālists Timurs Oļevskis.

«Kijevu pēdējos gados grūti nosaukt par krievu politiskajiem migrantiem drošu vietu,» norādīja Lielbritānijas raidsabiedrības BBC krievu redakcijas korespondents Iļja Barabanovs.

«Viena no mūsu pēdējām tikšanās reizēm bija pēc [bijušā Krievijas likumdevēja] Denisa Voroņenkova slepkavības. Gadu pirms tam nogalināja [bijušo Krievijas Pirmā kanāla žurnālistu] Pašu Šeremetu. Cilvēku vidū, kas pārcēlušies uz Kijevu, bija ļoti satraucoša gaisotne,» viņš atzina.

«Tika, nosacīti runājot, spriests - kurš būs nākamais. Bet, protams, līdz pēdējam brīdim neviens nevarēja iedomāties, ka tas būs Arkaša,» sacīja Barabanovs.

Babčenko, kurš rakstīja opozīcijas medijiem un pēdējos gados bija ļoti kritisks pret Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmu, tika nošauts otrdien Kijevā.

Ukrainas likumsargi izveidojuši slepkavas fotorobotu.

Babčenko kolēģis, žurnālists Osmans Pašajevs sociālajā tīklā «Facebook» atklāja, ka Babčenko sašauts trīs reizes mugurā savas mājas kāpņutelpā.

41 gadu vecais Babčenko dienēja Krievijas armijā pirmā Čečenijas kara laikā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados un vēlāk kļuva par žurnālistu.

Viņš strādājis par kara žurnālistu vairākos Krievijas medijos, bet 2017.gada februārī pameta Krieviju, jo bija saņēmis draudus. Babčenko arī bažījās, ka Krievijas varasiestādes varētu viņu aizturēt.

Pēc Krievijas atstāšanas Babčenko pārcēlās uz Prāgu un pēc tam uz Kijevu, kur strādāja telekanālā ATR, kura mērķauditorija ir Krievijas okupētās Krimas tatāri.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO