Palestīniešu protestētājs

FOTO: MOHAMMED ABED / AFP

Gazas joslas palestīniešu kaujinieki otrdien uz Izraēlu izšāvuši 25 mīnmetēju šāviņus, pavēstīja Izraēlas armija.

(Papildināta ziņa.)

«Uz vairākām vietām Izraēlas teritorijā izšauti 25 mīnmetēju šāviņi», teikts armijas paziņojumā. «Lielāko daļu pārtvēra Izraēlas Aizsardzības spēku pretgaisa aizsardzības sistēma «Dzelzs kupols«.»

«Vairāki mīnmetēju šāviņi trāpīja klajos apvidos Izraēlas teritorijā,» pavēstīja policija. Neviens cilvēks nav ievainots.

Mediji iepriekš ziņoja, ka otrdien Izraēlā vairākās pilsētās netālu no Gazas joslas robežas iedarbinātas trauksmes sirēnas.

Kā vēsta palestīniešu avoti, izraēliešu kara lidmašīnas vēlāk uzbrukušas vairākiem mērķiem Gazas joslā un bijuši dzirdami skaļi sprādzieni.

Spriedze uz Gazas joslas un Izraēlas robežas saasinājusies kopš 30.marta, kad palestīnieši, pieprasot nodrošināt bēgļu tiesības atgriezties dzimtajās zemēs mūsdienu Izraēlas teritorijā, līdzās robežai sāka rīkot protestus.

Palestīniešu skaits, kurus Izraēlas drošības spēki nogalinājuši šo protestu gaitā, pārsniedzis 120.

Mūsdienās Gazas joslā dzīvo aptuveni divi miljoni palestīniešu. To lielākā daļa ir palestīniešu bēgļi, kas 1948.gadā devās bēgļu gaitās no teritorijām, kas mūsdienās atrodas Izraēlas sastāvā, kā arī viņu pēcteči.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO