FOTO: kadrs no video

Ugunsdzēsēji glābēji nelaimēs nereti ir tie, no kuru pieņemtajiem lēmumiem, rīcības ātruma un profesionalitātes ir atkarīga citu cilvēku dzīvība. Pagājušajā nedēļā vienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) izsaukumā, tikai pateicoties ugunsdzēsēju glābēju varonībai un ātrajai rīcībai, tika glābta cilvēka dzīvība.

Aizvadītajās brīvdienās VUGD saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu, kur pastāvēja aizdomas, ka cilvēks grasās izlēkt pa ceturtā stāva logu. Ieradušies notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji apzinājās: ja mēģinās iekļūt dzīvoklī, cilvēks, visticamāk, izlēks pa logu.

Pateicoties kaimiņu atsaucībai, ugunsdzēsēji glābēji varēja iekļūt stāvu zemāk esošajā dzīvoklī un sagatavoties pārķert šo cilvēku kritienā. Kamēr viens ugunsdzēsējs glābējs pie loga gaidīja kritienu, otrs nodrošināja to, lai glābēji pārtvēruši var stingri noturēt krītošo cilvēku.

Tikmēr arī ugunsdzēsēji glābēji no ēkas jumta ar alpīnisma aprīkojumu centās piekļūt cilvēkam uz palodzes, bet pamanīja, ka cilvēka rokas ir noslīdējušas un viņš jau krīt.

Stāvu zemāk esošajiem ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās noķert kritienā esošo cilvēku aiz kājām un pa logu ievilkt drošībā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO