FOTO: AP/Scnapix

Spānijas Basku Zemē svētdien aptuveni 175 000 aktīvistu sadevušies rokās 202 kilometrus garā cilvēku ķēdē, pieprasot balsojumu par neatkarību, pavēstīja organizatori. Akcijas maršruts vijās no piekrastes kūrorta Sansebastjanas caur biznesa centru Bilbao uz reģiona galvaspilsētu Vitoriju.

«Mēs esam pierādījuši, ka mēs gribam izlemt šīs zemes politisko likteni,» uzrunājot akcijas dalībniekus Vitorijā, sacīja akcijas rīkotāju organizācijas «Gure Esku Dago» («Tas ir mūsu rokās») pārstāvis Angels Oiarbide.

Akcijai pievienojās vairākas neatkarības atbalstītāju politikās organizācijas un savienības, arī valdošā Basku nacionālā partija.

Šī demonstrācija pierāda, ka mums ir «aktīva un vitāla tauta, kas vēlas pieņemt lēmumus demokrātiskā ceļā», sacīja basku reģionālā parlamenta prezidente Bakarco Tejerija.

«Gure Esku Dago» līdzīgas akcijas rīkoja arī 2014. un 2015.gadā, cenšoties panākt referenduma sarīkošanu par plašākas politiskās brīvības nodrošināšanu šajā reģionā, kuram jau atbilstoši Spānijas konstitūcijai ir zināma politiskā un kultūras autonomija.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO